Nowa WizjaScena Robocza w swoim najnowszym spektaklu zapewnia publiczności wgląd w prowadzone przez Teatr Automaton eksperymenty i stwarza możliwość zapoznania się z estetycznymi założeniami nadchodzącej wkrótce zmiany. Chętnym proponują dwie ścieżki wtajemniczenia – poprzez rozpoznanie bądź katharsis, w filozofię Nowej Wizji, która powstała już w latach czterdziestych XX wieku w West End Barze na Manhattanie.

W sobotę, 1 kwietnia w Scenie Roboczej odbędzie się premiera spektaklu Nowa wizja Teatru Automaton. Na scenie wystąpią: Damian Brzezinski, Diana Cristescu, Marcin Kluczykowski, Laura Leish, Karol Nowak, Jakub Olejniczak i Agnieszka Rura. Początek Nowej wizji o godzinie 19:00.

Ekskluzywne Centrum Cierpienia Emocjonalnego (ECCE) oraz Hodowla Organicznych Manifestów Osobowości (HOMO) to nowe instytucje, umożliwiające przyspieszone wdrażanie tego programu. W laboratoryjnych warunkach, pozwalających na bezpieczne przeżywanie intensywnych stanów psychicznych  i duchowych, pod czujnym okiem specjalistów od wielu dziedzin sztuki współczesnej, pensjonariusze przeprowadzają na próbę akty performatywne, które prowadzą do heroicznej indywiduacji.  W niedalekiej przyszłości staną się oni trenerami Nowej Wizji,  a zgromadzony przez nich kapitał symboliczny pokryje koszty przejścia ludzkości w ostateczną fazę społeczeństwa artystów.

Teatr Automaton od początku swojego istnienia zajmuje się ontologicznym designem rzeczywistości, w ramach której możliwe będzie ocalenie człowieka i kosmosu poprzez ich identyfikację i wzajemne wcielenie. Nie tylko człowiek w kosmosie, ale także kosmos w człowieku – oto jest prawdziwy cel naszego działania.

Spektakl w reżyserii Krzysztofa Cicheńskiego jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania.