Aukcja dla DomuAż 78 300 zł zebrano dla Domu Autysty w Poznaniu. 3 grudnia odbyła się wyjątkowa aukcja dzieł sztuki w Sali Wystaw Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Najwyższą cenę, 4600 zł, osiągnęła praca znanego poznańskiego artysty Honzy Zamojskiego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też prace: Jana Berdyszaka, Celiny Kanunnikavy, Małgorzaty Szymankiewicz i Jerzego Kopcia.

Na aukcję trafiły obrazy i fotografie kilkudziesięciu polskich artystów. Wśród ofiarodawców byli także kolekcjonerzy – m.in. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który przekazał na aukcję prace prof. Wojciecha Mullera (zostały sprzedane w sumie za 1900 zł).

Kuratorem aukcji była Karolina Leśnik, a licytację prowadził dziennikarz Maciej Narożny.

Zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Dom Autysty, która chce w ciągu pięciu lat zbudować dom opieki dla dorosłych osób z autyzmem o wysokim stopniu niesamodzielności. To pierwsza w Poznaniu i jedna z pierwszych w Polsce, placówka tego typu. Powoli finalizowane są rozmowy o przekazaniu Fundacji w użytkowanie wieczyste działki w rejonie ul. Szamarzewskiego.