Fair PlayFair Play

dramat

reżyseria: Andrea Sedláčková

scenariusz: Andrea Sedláčková, Irena Hejdová

obsada: Anna Geislerová, Judit Bárdos, Roman Luknár…

Akcja filmu rozgrywa się w latach 80. w komunistycznej Czechosłowacji. Młoda i utalentowana biegaczka Anna zostaje wybrana do drużyny narodowej i rozpoczyna treningi, aby zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie. Trener jest przekonany, że młodej sportsmence uda się zdobyć medal. Aby pomóc Annie, podaje jej sterydy, w tajemnicy przed nią samą. Matka Anny zdaje sobie sprawę, że to dla córki wielka szansa i że może wykorzystać wyjazd na olimpiadę, by uciec z kraju, dlatego godzi się na podawanie dziecku szkodliwych specyfików.

Hannah. Nieznana historia buddyzmu

dokument

reżyseria: Marta György-Kessler, Adam Penny

scenariusz: Marta György-Kessler, Adam Penny

obsada: Lama Ole Nydahl

KsięgowyKsięgowy

dramat

reżyseria: Gavin O’Connor

scenariusz: Bill Dubuque

obsada: Ben Affleck, Anna Kendrick, J.K. Simmons…

Bohaterem filmu jest Christian Wolff, geniusz matematyczny, którego więcej łączy z liczbami niż z ludźmi. Pod osłoną małomiasteczkowego biura rachunkowego pracuje dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie, w charakterze niezależnego księgowego. Kiedy Wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu, prowadzony przez Raya Kinga, zaczyna się nim coraz bardziej interesować, Christian podejmuje współpracę z legalnym klientem – nowoczesną firmą specjalizującą się w dziedzinie robotyki. Jej księgowa wykryła niezgodność opiewającą na miliony dolarów. Jednak, kiedy Christianowi udaje się uzyskać prawdziwy obraz sytuacji finansowej firmy i zbliżyć się do odkrycia prawdy, liczba ofiar zaczyna niebezpiecznie wzrastać.

ŁapaŁapa

familijny

reżyseria: Robert-Adrian Pejo

scenariusz: Robert-Adrian Pejo, Katalin Szy

obsada: Zsolt Trill, Tamás Keresztes, Orsolya Holecsko…

Zoli, tramwajarz, ale także utalentowany treser, przygarnia osieroconego psa. Łapa nie miał łatwo, został sam już jako mały szczeniaczek i przeżył wyczerpującą tułaczkę, nim odnalazł w końcu kochający dom. A czasem w najsmutniejszej chwili może nas spotkać wielka radość. Pies i pogubiony w codziennych sprawach Zoli zaprzyjaźniają się i pokonując razem wiele przeszkód, odnajdują życiowy cel.

Ouija: Narodziny zła

horror

reżyseria: Mike Flanagan

scenariusz: Mike Flanagan, Jeff Howard

obsada: Annalise Basso, Elizabeth Reaser, Lulu Wilson…

Kobieta z dwiema córkami przeprowadza się do nowego domu. Wśród starych rzeczy rodzina znajduje stolik spirytystyczny.