Opowieści zimowe,Edyta Krzemień,fot.R.Lak(2)17 października 2016 roku na portalu Polak Potrafi ruszyła zbiórka pieniędzy na wydanie płyty CD ze spektaklu Opowieści zimowe, który miał swoją polską prapremierę na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu. Na płycie znajdzie się zapis polskiej prapremiery Opowieści zimowe Maury’ego Yestona, kompozytora doskonale znanych broadwayowskich przebojów musicalowych takich jak Phantom, Titanic i Nine. W roli głównej występuje Edyta Krzemień, najbardziej rozpoznawalna solistka musicalowa w Polsce. Kompozycje powstały z okazji stulecia najsłynniejszej sali koncertowej Stanów Zjednoczonych – nowojorskiej Carnegie Hall, zdobywając uznanie fanów na całym świecie. Dzięki temu wydawnictwu będzie można posłuchać takich hitów jak Śniłeś mi się, Nad rzeką czy Listy miłosne mojej babci. Genialne tłumaczenie tekstów przygotował Lesław Haliński.

Na ostateczne wydanie krążka potrzebnych jest 12 000 zł. Wspierając ten cel, można wybrać jeden spośród 21 pakietów nagród, a są w nich między innymi: singiel w wersji cyfrowej, płyta CD z autografem Edyty Krzemień, spotkanie z artystką, indywidualne zdjęcie ze św. Mikołajem z Rovaniemi, zaproszenie do Instytutu Fit&SPA, a także upominki od firm YES, SOLAR, NOTI oraz Bilety24.

Patronat nad płytą objęli Konsul Honorowy Finlandii w Poznaniu oraz Święty Mikołaj z Rovaniemi, co sprawia, że będzie ona unikatem w Polsce. Dzięki wsparciu widzów, w ten sam sposób udało się wydać długo oczekiwaną płytę z musicalu Jekyll&Hyde. Ponownie Teatr Muzyczny w Poznaniu liczy na wsparcie akcji przez swoich sympatyków. Zbiórka pieniędzy na portalu Polak Potrafi potrwa do 16 listopada. Premiera płyty zaplanowana jest na 26 listopada.

[fot. Radosław Lak]