Poznańska publiczność długo nie zapomni niedzielnego koncertu, który odbył się w klubie Blue Note. Na scenie wystąpił zespół Poparzeni Kawą Trzy w składzie: Roman Osica, Krzysztof Zasada, Marian Hilla, Wojciech Jagielski, Mariusz Gierszewski, Krzysztof Tomaszewski oraz Jarek Kret (nie mylić z Jackiem Kretem, bo to zupełnie inna bajka).

Zespół  powstał w 2005 roku. Ma na swoim koncie debiutancką płytę Musculus cremaster, a także liczne, festiwalowe sukcesy. Zdobyli między innymi nagrodę dziennikarzy Festiwalu Top Trendy 2011 w Sopocie oraz główną nagrodę Festiwalu Przebojem na antenę w tym samym roku. W 2012 grupa wygrała również wieloetapowe eliminacje do Przystanku Woodstock, co pozwoliło im wystąpić na dużej scenie tego największego festiwalu w Europie. Przy ich piosenkach bawiła się kilkusettysięczna publiczność.

Pod koniec listopada 2013 roku na rynku muzycznym pojawił się nowy album formacji – Wezmę cię, a poznański występ był częścią promocyjnej trasy koncertowej. Ich muzyka jest wybuchową mieszkanką jazzu, popu, reggae i folkloru, chociaż oni sami określają to, co grają jako biesiadne ska. Bez względu na gatunek, do którego zaklasyfikuje się  muzykę zespołu Poparzeni Kawą Trzy, warto podkreślić, że jest ona przede wszystkim naznaczona ogromnym ładunkiem energetycznym. Zabawne teksty Rafała Bryndala i bogate instrumentarium formacji tworzą wyjątkowy zestaw do wspólnej zabawy. Poznańska publiczność nie zawiodła. Już od pierwszych dźwięków puzonu doskonale uzupełnianych przez saksofon i trąbkę pod sceną zrobiło się całkiem gorąco. Zabawa taneczna, w którą bardzo szybko przeobraził się koncert trwała do późnych godzin wieczornych.

Poparzeni Kawą Trzy zaprezentowali zarówno materiał z ostatniej płyty, jak również  piosenki z poprzedniego wydawnictwa – Musculus cremaster. Publiczność długo nie chciała pozwolić chłopakom zejść ze sceny a bisom nie było końca.