Mistrz i Małgorzata CapitolTegoroczny Bydgoski Festiwal Operowy to nie tylko opera i balet, ale również musical. W czwartek, 28 kwietnia Teatr Capitol wystawi Mistrza i Małgorzatę według powieści Michaiła Bułhakowa.

Mistrz i Małgorzata wrocławskiego Capitolu zawiera w sobie wszystko, czego wymagamy od dobrego spektaklu. Humor łączy się z refleksją, satyra z filozofią. Sztuka dialogu wzbogacana partiami śpiewanymi z dobrym tekstem, uwydatnia moc słowa. Dynamiczne układy ruchowe i zmiany scenografii sprawiają, że widzowie z przyjemnością poddają się teatralnemu złudzeniu. Iluzja scenicznego świata, który staje się tu i teraz, pozwala uświadomić sobie, że piękno warto tworzyć, oglądać i podziwiać.

Największym wyzwaniem dla reżysera Wojciecha Kościelniaka było stworzenie dzieła, które nie byłoby przegadane – ponad trzygodzinny spektakl składa się z wielu długich kilkunastominutowych scen. I tu z pomocą przyszły możliwości techniczne nowej sceny wrocławskiej. Twórcy mogli popuścić wodze fantazji i poszaleć. Imponują sceny, gdy Małgorzata i jej służąca lecą nad rosyjską stolicą na miotle. Powala też pokaz czarnej magii w Teatrze Varietes, kiedy na widownię – tak samo jak powieści – sypią się papierowe „czerwońce”, a aktorzy z wirtuozerią prezentują magiczne sztuczki.

Rozmach spektaklu zachwyca. Niesamowita scenografia autorstwa Damiana Styrny i grana na żywo muzyka dopełniają wizualnego majstersztyku.

Mistrz i Małgorzata zagoszczą na bydgoskiej scenie 28 kwietnia o godzinie 19:00.