Już 1 marca w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbędzie się premiera spektaklu Medium warszawskiego Teatru Kwadrat. Znakomita komedia z dreszczykiem i efektami specjalnymi w reżyserii Andrzeja Nejmana zostanie wystawiona dwukrotnie – o godzinie 17:15 i 20:15.

Medium

Lata 30. ubiegłego stulecia. Podwarszawski Konstancin. Państwo Ossowieccy to zgodne i stateczne małżeństwo. Witold jest autorem kryminałów i pracuje właśnie nad nową książką z wątkiem spirytystycznym. Kiedy w ich willi zjawia się tajemnicza Madame Arcati udany związek zostaje wystawiony na próbę. Podczas seansu wywoływania duchów zmaterializuje się bowiem największe zmartwienie pani domu oraz najpiękniejsze wspomnienie jej męża w jednej osobie. Duch byłej żony Witolda wywoła w ich życiu spore zamieszanie. Cała nadzieja w tym, że Madame Arcati zdoła odesłać nietypowego gościa z powrotem w zaświaty.

Pełne humoru, błyskotliwe dialogi, barwne postaci to sekrety wieloletniego sukcesu sztuki Cowarda. Jej nowa adaptacja okazała się brawurowym połączeniem klasycznej brytyjskiej komedii ze skrajnie współczesnym poczuciem humoru. Po dodaniu spirytystycznego dreszczyku  i zaskakujących efektów specjalnych, widz otrzymuje pierwszorzędny koktajl.

W spektaklu wystąpią: Paweł Małaszyński, Maja Hirsch, Paweł Wawrzecki/ Andrzej Grabarczyk, Ilona Chojnowska, Aldona Jankowska, Katarzyna Chorzępa oraz Agnieszka Sienkiewicz/ Barbara Garstka.