Hunter09 listopada o godzinie 19:00 przed poznańską publicznością wystąpi, doskonale znana fanom ciężkich brzmień formacja Hunter ze Szczytna. Podczas koncertu w klubie Blue Note muzycy zaprezentują przekrojowy materiał ze swojej wieloletniej twórczości, z pewnością nie zabraknie również utworów z ich ostatniego wydawnictwa Imperium.

Hunter wykonuje muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Powstał w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła Draka Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza Brooza Sławińskiego. Formacji przewodzi Grzegorczyk, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu zespołu. Muzyk pełni także funkcję autora tekstów i głównego kompozytora. Obecnie skład Huntera tworzą również gitarzysta Piotr Pit Kędzierzawski, skrzypek Michał Jelonek Jelonek, basista Konrad Saimon Karchut oraz perkusiści Dariusz Daray Brzozowski i Arkadiusz Letki Letkiewicz.

Przez znaczny okres działalność zespołu była skupiona w artystycznym podziemiu. Szerszy rozgłos grupa zyskała za sprawą wydanego w 1995 roku debiutanckiego albumu Requiem, który był promowany w programach Telewizji Polskiej. Długi okres poprzedzający wydanie drugiej płyty przyczynił się do nieznacznego załamania popularności zespołu. Jednakże wydana w 2003 roku płyta Medeis przysporzyła Hunterowi nowych fanów. W latach późniejszych pewną, aczkolwiek ogólnopolską popularność Hunter zyskał za sprawą utworu Pomiędzy niebem, a piekłem, pochodzącego z wydanego w 2005 roku albumu T.E.L.I…. Był, to także pierwszy przebój radiowy zespołu, notowany m.in. na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Do 2011 roku grupa wydała cztery odmienne stylistycznie albumy studyjne oraz szereg pomniejszych wydawnictw pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Formacja dwukrotnie otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Była także wielokrotnie wyróżniona w plebiscytach branżowych czasopism Gitara i Bas, Teraz Rock i Magazyn Gitarzysta. W latach 2004-2009 zespół był gospodarzem festiwalu muzyki heavymetalowej Hunter Fest. W 2012 roku powstał zespół HellwooD, którego nazwa została zainspirowana albumem zespołu Hunter o tym samym tytule z 2009 roku.

15 listopada 2013 wydany został, jak dotąd ostatni album zespołu, Imperium.

Podczas koncertu w Poznaniu grupa zaprezentuje utwory z ostatniej płyty, a także wybrane piosenki z poprzednich wydawnictw.