Gala Piosenki Biesiadnej 2Człowiek – orkiestra to określenie, które idealnie charakteryzuje Zbigniewa Górnego. Ma głowę do komponowania znakomitej muzyki i sprawdzony zespół, który od lat z powodzeniem realizuje jego pomysły. W 1995 roku Gala Piosenki Biesiadnej podbiła serca nie tylko słuchaczy uczestniczących w koncertach na żywo, ale również szerokie grono telewidzów. W tym roku Piosenka Biesiadna powraca.

W jubileuszowej Gali, która odbędzie się w niedzielę, 9 listopada publiczność usłyszy wiele szlagierów sprzed dwudziestu lat, jak chociażby Konik na biegunach, Ore, ore, Szła dzieweczka czy Marianna. Zaśpiewają je lubiani przez publiczność wykonawcy – Tercet, czyli Kwartet a więc Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, a także Majka Jeżowska, Katarzyna Jamróz, Krzysztof Piasecki, Jacek Wójcicki i Zbigniew Wodecki. W roli konferansjera i gospodarza wieczoru wystąpi niezrównany Krzysztof Tyniec. Na scenie wykonawcom będzie towarzyszyć orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego. Trzeba przyznać, że kompozytor i dyrygent doskonale wie, jak dobrać repertuar i artystów, żeby zadowolić nawet najbardziej wymagającą publiczność. Wszystkie muzyczne wydarzenia, które przygotowuje są zawsze oklaskiwane przez słuchaczy długimi brawami.

Od pierwszego koncertu Piosenki Biesiadnej w Poznaniu minęło właśnie dwadzieścia lat. Zbigniew Górny, artyści i organizatorzy wydarzenia wspólnie uznali, że jest to idealny pretekst, aby przypomnieć atmosferę tamtych koncertów. Piosenki, przy których publiczność bawiła się dwie dekady temu w ogóle się nie zestarzały – wciąż są przebojami, do których publiczność chętnie wraca. Już w listopadzie będzie okazja, by zanucić je wspólnie.

Gala Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego dla wielu osób z pewnością  będzie okazją do wspomnień. Będzie to również doskonała okazja do wspólnej zabawy także dla tych, którzy dwadzieścia lat temu byli jeszcze dziećmi.

Jubileuszowa Gala Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego odbędzie się w Sali Ziemi MTP w niedzielę, 9 listopada o godzinie 17:00 i 20:00.