Bobry

Bobry plakatGatunek: komedia

Produkcja: Polska

Reżyseria: Hubert Gotkowski

Obsada: Wojciech Solarz, Robert Jarociński, Sebastian Stankiewicz…

Dystrybutor: Spectator

Bobry to czarna komedia, w której dominuje ironia, groteska i absurd. To historia o spełnieniu marzeń i życiu w zgodzie z samym sobą. Bobry to nazwa nieistniejącego już punkowego zespołu. Wydali jedno demo, po czym rozpadli się, a każdy z członków zapomniał o muzyce, marzeniach i wielkiej karierze. Marcin wraca właśnie z Irlandii i z poczuciem porażki postanawia zakończyć swoje życie. Przed samobójstwem powstrzymuje go przypadkowe zdarzenie – ogłoszenie o sprzedaży jego starej gitary. Postanawia ją odzyskać oraz reaktywować zespół.  Odszukuje kumpli z zespołu: Klocka, którego sposobem na życie stało się handlowanie psychotropami wprost ze szpitala psychiatrycznego oraz Smroda, który przejął rodzinny interes i prowadzi miejski szalet.

Dzwoneczek i tajemnica piratów

Dzwonczek i tajemnica piratów plakatGatunek: animacja

Produkcja: USA

Reżyseria: Peggy Holmes

Obsada:

Dystrybutor: Disney

Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Dzwoneczka, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko. Wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami.

Lucy

Lucy plakatGatunek: sci-fi

Produkcja: Francja

Reżyseria: Luc Besson

Obsada: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi…

Dystrybutor: United International Pictures Sp z o.o.

Lucy, mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga. To właśnie on wydaje rozkaz, aby do organizmu Lucy chirurgicznie wszyć paczkę z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości. Z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej – powietrze, wibracje, ludzi, a nawet grawitację. Rozwijają się u niej również cechy nadludzkie – telepatia, telekineza, niezwykle rozległa wiedza oraz zapierająca dech w piersiach kontrola nad materią.

Niezniszczalni 3

plakatGatunek: akcja

Produkcja: USA

Reżyseria: Patrick Hughes

Obsada: Sylvester Stallone, Jason Statham, Harrison Ford…

Dystrybutor: Monolith Films

Niezniszczalni powracają, by dokonać demolki wszechczasów!

Barney Ross i jego Niezniszczalni będą musieli zmierzyć się nie tylko z najtrudniejszym przeciwnikiem w historii istnienia grupy, ale także z nowym pokoleniem najemników. Nie dość bowiem, że Conrad Stonebanks, były przyjaciel Barneya i współzałożyciel Niezniszczalnych, szykuje się na nich z całą armią, to jeszcze szeregi ekipy zasilają młodzi gniewni, którzy nadają na zdecydowanie innych falach niż zaprawieni w ‘oldskulowych’ bojach weterani.

Wakacje Mikołajka

Wakacje Mikołajka plakatGatunek: komedia

Produkcja: Francja

Reżyseria: Laurent Tirard

Obsada: Mathéo Boisselier, Valérie Lemercier, Kad Merad…

Dystrybutor: Kino Świat

Z ostatnim szkolnym dzwonkiem Mikołajek pakuje walizki i w towarzystwie rodziców oraz babci wyrusza na upragnione wakacje nad morze. Na malowniczych plażach pensjonatu Rybitwa chłopiec szybko pozna nowych, oddanych przyjaciół. Wśród nich znajdują się Błażej, który nie jest na wakacjach, bo jest miejscowy, Fortunat – łakomczuch potrafiący zjeść dosłownie wszystko, Dżodżo, którego akcent rozbawia do łez, płaczliwy Kryspin, a także przemądrzalec Kosma. Dla ich wesołej paczki każdy dzień to doskonała okazja do nowych przygód. Sprawy i zabawy skomplikują się jednak, gdy do grona małych rozrabiaków dołączy pierwsza dziewczynka – małomówna Izabela. Mikołajek, jak zwykle wierny swojej szkolnej miłości – Jadwini, zrobi wszystko, by pozbyć się niechcianej towarzyszki. Wraz z przyjaciółmi zaczyna knuć kolejne, coraz śmieszniejsze i wymyślniejsze plany, mające zmusić Izabelę i jej rodziców do opuszczenia kurortu. Zanim sprawa znajdzie swój finał, pośród plaż, hotelów i lasów nasi bohaterowie przeżyją wakacje, których i oni, i dorośli już nigdy nie zapomną.

Wróg

Wróg plakatGatunek: thriller

Produkcja: Hiszpania / Kanada

Reżyseria: Denis Villeneuve

Obsada: Jake Gyllenhaal, Mélanie Laurent, Sarah Gadon…

Dystrybutor: M2 Films

Sterylne mieszkanie, beznamiętny seks ze swoją dziewczyną, wyuczony na pamięć wykład z historii totalitaryzmu – tak wygląda życie Adama. Pełne rutyny, monotonne i nudne. Pewnego dnia ogląda polecony mu przez znajomego film, w którym zauważa znajomą twarz. Swoją własną. Podobieństwo jest tak uderzające, że Adam postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o identycznie wyglądającym mężczyźnie. Anthony, aktor z filmu, poza fizycznym podobieństwem, okazuje się być ucieleśnieniem wszystkich najgłębiej skrywanych pragnień Adama – jego lepszą wersją. Halucynacja? Wyrafinowana pułapka? Osobliwy zbieg okoliczności? A może alternatywny wariant losu?

Wróg to thriller eksplorujący mroczne zakamarki ludzkiej podświadomości.

Violette

Violette plakatGatunek: biograficzny

Produkcja: Belgia / Francja

Reżyseria: Martin Provost

Obsada: Emmanuelle Devos, Sandrine Kiberlain, Olivier Gourmet…

Dystrybutor: Aurora Films

Powojenny Paryż. Do małego, skromnego mieszkania wprowadza się młoda pisarka Violette Leduc. Porzucona przez męża, jest zmuszona zacząć wszystko od nowa. Postanawia na poważnie zająć się pisaniem i to jest jej jedyny punkt zaczepienia. Przelewa na papier gorycz i wewnętrzny niepokój, które towarzyszą jej od zawsze. Dzięki pisaniu udaje jej się ujarzmić pełną dramatycznych wspomnień przeszłość i rozprawić z nieuregulowanymi relacjami z rodziną i otoczeniem.

Życie literackie Violette nabiera tempa, gdy pewnego dnia poznaje Simone de Beauvoir. Między kobietami rodzi się silna więź, która ma większy wpływ na Violette. To właśnie dzięki Simone Violette uda się wydać pierwszą powieść. Przyjaciółka nie kryje swojego ogromnego uznania dla talentu Violette i czuje się odpowiedzialna za jego rozwój. Tymczasem nadwrażliwa i neurotyczna Violette napastliwie zaczyna się domagać od Simone uwagi i miłości. Mimo sympatii i wsparcia przyjaciół, czuje się samotna, niechciana i nieszczęśliwa. Te uczucia nigdy jej nie opuszczą, będą siać spustoszenie w jej życiu i jednocześnie inspirować do pisania.