Teatr Polski w Poznaniu kolejny raz organizuje dwutygodniowe wakacyjne Warsztaty Aktorskie dla osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności aktorskich i zdobywaniem teatralnych doświadczeń.

Program warsztatów, które odbędą się w dniach 07 – 20 lipca obejmuje zajęcia z interpretacji prozy (Wojciech Kalwat), interpretacji wiersza (Teresa Kwiatkowska), improwizacji (Michał Kaleta), a także scen klasycznych (Wiesław Zanowicz), ruchu scenicznego (Natalia Draganik), emisji głosu (Joanna Horodko) i dykcji (Aleksandra Marzec-Hubka).

Warsztaty skierowane są do osób, które interesują się teatrem i chciałyby rozbudzić lub rozwinąć swoje zdolności aktorskie. Podstawowym założeniem zajęć jest nauka elementarnych umiejętności związanych z pracą aktora, takich jak interpretacja tekstu literackiego, opanowanie ciała i emocji, improwizacja czy umiejętne wykorzystanie własnego głosu. Ponadto ćwiczenia nastawione są na rozwój wyobraźni, a także na zwiększanie koncentracji, opanowania, pewności siebie i pozbywanie się tremy. Warsztaty adresowane są zarówno do amatorów, jak i do osób, które mają już doświadczenie aktorskie. Nad rozwojem uczestników czuwać będzie doświadczona kadra prowadzących.

Warsztaty zakończą się pokazem na scenie Teatru.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów oraz odpłatności za letnie warsztaty znajdują się na stronie internetowej Teatru Polskiego.