Nieodpowiednia dziewczynaPrzeciwieństwa się przyciągają. Doskonale wie o tym J. Harrow, autorka powieści Nieodpowiednia dziewczyna, która miała swoją premierę 28 stycznia. Przeciwieństwa, czyli on wywodzący się z dobrego domu, poukładany, wiedzący czego chce i ona – buntowniczka z natury, mająca za sobą burzliwą i dość trudną przeszłość. Pewnego dnia ich drogi przecinają się w salonie tatuażu.

Na pomysł połączenia swoich ciał poprzez wykonanie tatuaży wpada Alice, dziewczyna Davida. On ma przyozdobić nadgarstek kłódką, do której kluczyk miałaby tylko ona. Wierzy, że to przypieczętuje ich związek i skłoni mężczyznę do oświadczyn, ślubu i wspólnego życia aż po grób. Nawet nie podejrzewa, że ta romantyczna z założenia wizyta w studiu tatuażu, w którym pracuje Eve zmieni w ich związku wszystko.

Eve to młoda buntowniczka, dziewczyna z bogatą i trudną przeszłością, nieufna wobec mężczyzn i zamknięta w sobie. Zdolna tatuażystka, która szkoliła swój warsztat we Włoszech, Hiszpanii, Portugali, po to, by ostatecznie powrócić do Londynu i spełniać swoje marzenia w autorskim studiu. Długo i ciężko pracowała na swój sukces, płacąc wielokrotnie wysoką cenę za możliwość realizacji marzeń. A może nie chodziło wyłącznie o marzenia, ale o ucieczkę przed trudną przeszłością, która długo nie pozwalała o sobie zapomnieć. Aż do dnia, w którym spotyka Davida po raz pierwszy.

Miła i jednorazowa wizyta szczęśliwie zakochanych Alice i Davida, wywraca świat bohaterów powieści J. Harrow do góry nogami. Nic nie jest już takie, jak było wcześniej, a owiana aurą tajemniczości Eve fascynuje młodego mężczyznę, tak bardzo, że ten za wszelką cenę postanawia poznać ją bliżej. Autorka powoli odkrywa przed czytelnikiem kolejne tajemnice skrywane przez Eve i nagle okazuje się, że drogi tych dwojga kochanków przecięły się już dużo wcześniej.

Powieść Nieodpowiednia dziewczyna to wciągająca historia przepełniona namiętnością, zdradą i poszukiwaniem własnego szczęścia. Już od pierwszych stron autorka buduje napięcie, przeplatając ze sobą miłość, namiętność i szaleństwo ze smutkiem, łzami i rozczarowaniem. Żaden z bohaterów nie jest jednoznaczny, każdym targają sprzeczne emocje, przez co powieść staje się jeszcze bardziej intrygująca.

Czy któregoś dnia Eve odważy się otworzyć na rodzące się w jej sercu uczucie i czy szczerość okaże się pomocna w budowaniu trwałej relacji? A może stanie się wręcz odwrotnie – wyznana w końcu prawda zburzy to, co wydawało się być czyste i prawdziwe?

Powieść J. Harrow jest przepełniona emocjami i namiętnością podaną w bardzo wyrafinowanej i niepozbawionej dobrego smaku postaci. To jedna z tych książek, które wciągają czytelnika już od pierwszych stron i długo nie pozwalają o sobie zapomnieć.