23 maja o godzinie 18:30 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Koziej 4 w Poznaniu odbędzie się spotkanie z prof. Agnieszką Jelewską – pracowniczką Instytutu Teatru i Sztuki Mediów, teatrolożką, medioznawczyną, dyrektorką i współzałożycielką Humanities/Art/Technology Research Center na  Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Anną Nowak – tancerką, choreografką, pedagogiem, regularnie współpracującą ze Studio Wayne McGregor w Londynie i wieloma prestiżowymi instytucjami na całym świecie. Tytułem czwartkowego spotkania będzie Jak przestrzeń tańczy?

W pierwszej części spotkania odbędą się kilkunastominutowe prezentacje, w których Anna Nowak i prof. Agnieszka Jelewska przypomną wybrane projekty własne. Będą to prace eksplorujące jako temat – przestrzeń, miejsce, lokalizację, określoną przez ingerencję człowieka, historię, architekturę, urbanizacyjne procesy, ale także przez obecność przyrody ożywionej i nieożywionej i naznaczoną dualizmem ciał i technologii.

Uczestnicy porozmawiają o eksperymentach z przestrzenią nieteatralną w tańcu współczesnym, teatrze i sztukach tańca, o doświadczaniu ruchu w wirtualnej rzeczywistości, o postrzeganiu przestrzeni w czasie ruchu, o najbardziej nieoczekiwanych relacjach między przestrzenią i ciałem w projektach artystycznych, o praktykach poznawania przestrzeni przez świadome ciało oraz o nowych formach narracji o miejscu i czasie, współtworzonych przez byty ludzkie i nieludzkie.

Bezpośrednio po dyskusji, o godzinie 19:30, Anna Nowak poprowadzi na żywo ćwiczenie, dotyczące relacji pomiędzy ciałem i przestrzenią, ciałem i architekturą.