Beznudna Wyspa,fot.M.Kordula strona8 grudnia o godzinie 19:00 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się premiera spektaklu Beznudna Wyspa w reżyserii Marka Chojnackiego.

Beznudna Wyspa nawiązuje do gatunku one man show, czyli jednoosobowego pokazu aktorskiego, wyróżniającego się oryginalnym scenariuszem, specjalnie napisanym dla wybranego aktora. Spektakl jest zabawną opowieścią o księgowym, którego okoliczności konkursu telewizyjnego inspirują do odkrywania swojej wielowymiarowej osobowości. Regułą pobytu w programie „Beznudna Wyspa” jest zakaz nudzenia się. Bohater pokonuje coraz trudniejsze zadania. Jest bliski zwycięstwa, gdy na wyspie pojawia się Wielka Nudziara – piękna dziewczyna zarażająca śmiertelną nudą.

W głównej roli zobaczymy Wiesława Paprzyckiego. Towarzyszyć mu będzie Anna Maria Sobczak wcielająca się w postać Wielkiej Nudziary. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Marek Chojnacki. Scenografię przygotował Mariusz Napierała.

Prapremiera spektaklu odbędzie się w środę, 5 grudnia o godzinie 19:00 w Centrum Kultury Przeźmierowo. Natomiast dzień po poznańskiej premierze, w niedzielę 8 grudnia o godzinie 18:00 spektakl zostanie wystawiony w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie.

 [fot. M. Kordula]