holoubek-syn-picassaW piątek, 28 września na Scenie Nowej Teatru Nowego w Poznaniu odbędzie się premiera spektaklu Holoubek syn Picassa w reżyserii Julii Szmyt. Spektakl powstał we współpracy z Akademią Teatralną w Warszawie w ramach 5. Edycji projektu Scena debiutów.

O czym jest spektakl Holoubek syn Picassa?

– O wolności. Wywalczyliśmy ją, jest na wyciągnięcie ręki, ale nie umiemy z niej korzystać. O naszej historii lat ostatnich – zdradza reżyserka.

Żwirek i Muchomorek, Krokodyl Gienia, Piaskowy Dziadek – co stało się z ikonami komunistycznych filmów animowanych? Gdzie podziali się ci swojscy, chociaż nieco przaśni bohaterowie naszego dzieciństwa? Dokąd udali się na wygnanie po tym jak zastąpiliśmy ich bohaterami amerykańskich i japońskich kreskówek? Czy jest jeszcze takie miejsce, w którym można ich spotkać? Twórcy spektaklu zapraszają widzów do specjalnego ośrodka internowanych, który zaistnieje na Scenie Nowej.

Holoubek syn Picassa będzie miał swoją premierę 28 września o godz. 20:00. Spektakl o Polsce i o tym, że PRL nie był ani dobry, ani zły, albo był zły i dobry jednocześnie zostanie wystawiony również 29 i 30 września oraz 12, 14 i 16 października.