Ciao ItaliaMuzyczny pociąg do Włoch przejechał we wtorek przez Poznań, a właściwie przez teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbyła się gala piosenek z San Remo, Ciao Italia! I chociaż jesień nie rozpieszcza nas wysoką temperaturą i promieniami słońca, ten wieczór był wyjątkowo gorący – taneczny i bardzo radosny.

Największe włoskie przeboje zabrzmiały we wtorkowy wieczór w Sali Ziemi. Publiczność nie tylko usłyszała takie piosenki jak: Felicita, Ti amo, Susanna, Se bastasse una canzone, L’italiano, czy Baila morena, ale zaśpiewała je wspólnie z artystami. Zaśpiewała i zatańczyła, a szaleństwo wtorkowego wieczoru trwało do późnych godzin nocnych. I nic dziwnego, włoska muzyka włoska zaprosiła do wspólnej zabawy, do której nikogo nie trzeba było zachęcać. Nogi same rwały się do tańca.

Wśród wielu zaproszonych artystów byli między innymi Halina Benedyk, Marco Antonelli i Thomas Grottto, którym towarzyszyli muzycy z zespołu San Remo Band. W rolę absolutnie wyjątkowego konferansjera, który nie tylko zapowiadał kolejne utwory, ale przede wszystkim przybliżał historie ich powstania i wdzierania się na szczyty list przebojów, wcielił się Paolo Cozza.  Rodowity Włoch od ponad dwudziestu lat mieszkający w Polsce, zdradził również kilka tajemnic włoskiej kultury, kuchni i wielkiej, choć nie zawsze trwałej miłości do pięknych kobiet.

Radosny i niezwykle taneczny koncert zakończył się szaloną zabawą wszystkich artystów z publicznością, która nie chciała, aby włoski pociąg odjechał z Poznania.