Nic tu się nie dzieje banerW sierpniu odbędzie się druga edycja poznańskiej inicjatywy Nic Się Tu Nie Dzieje. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji, która zdobyła miano najlepszej w plebiscycie magazynu IKS, organizatorzy postanowili poszerzyć formułę inicjatywy. Dziś ujawniamy pierwsze punkty programu.

W tym roku Nic Się Tu Nie Dzieje zagości nie tylko w centrum. Mieszkanki i mieszkańców poznańskich osiedli zaprosimy również do działań w plenerze. Na wybranych osiedlach Poznania (m.in. Czecha, Rusa, Łokietka) zostaną przeprowadzone działania animacyjne, mające na celu konstruktywne i edukacyjne wypełnienie czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i rodziców. Zajęcia będą miały charakter otwarty i bezpłatny. Królować będą rycerze, Indianie, akrobaci, którzy zaproszą dzieci i młodzież do wspólnych zabaw oraz nauki. Wieczorami odbędą się bezpłatne pokazy kina plenerowego.

Okres wakacyjny to moment, kiedy postanowiliśmy zagospodarować czas wolny dla najmłodszych. Przeprowadzimy zajęcia czytelnicze i plastyczne na placach zabaw i w otwartych przestrzeniach.

8 sierpnia, w ramach wydarzenia sponsorowanego przez bilety24.pl., odbędą się koncerty poznańskich zespołów, których rockowe brzmienia ożywią przestrzeń dźwiękową miasta.

Seanse kina postapokaliptycznego odbędą się między innymi w schronie przeciwatomowym. Wydarzenie wzbogacone zostanie animacjami klubu fantastyki Druga Era. Projekcja przyprawi widzów o dreszcze, nie tylko z powodu fortyfikacyjnego chłodu.

Trzonem inicjatywy Nic Się Tu Nie Dzieje jest kooperacja trzech kin studyjnych – Kina Muza, Kina Rialto i Kina Pałacowego. O szczegółach filmowych będziemy informować już wkrótce.