Marta Kossakowska14 marca o godzinie w Blue Note wystąpi Marika, czyli Marta Kossakowska. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Marta Kossakowska to autorka słów i muzyki, artystka sceniczna, która najnowszym albumem dokonuje stylistycznego przełomu w swojej karierze. Jej nowa płyta jest poetycka w warstwie tekstowej i elektroniczna, avant-popowa w warstwie muzycznej. Wzbogaca ją kwartet smyczkowy Fair Play Quartet i głosy gości, wśród których są Xxanaxx, Skubas, Buslav i Grubson. Nowa Marika to poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytania i nieustająca wiara w sens życia, działania i czucia. Jest intymnie i angażująco. Intensywnie jest też na koncertach.

Marika zaczynała swoją karierę w 2002 roku od brzmień reggae-soul. Na koncie ma książkę  Antydepresanty, cztery płyty i liczne gościnne udziały w rozmaitych projektach. Kilka lat pracowała w radio i telewizji. Wielokrotnie była nominowana do Fryderyków i Superjedynek. Występowała na największych krajowych festiwalach i wielokrotnie reprezentowała Polskę poza granicami: we Francji, UK, USA, Indiach i Chinach.