Jesienna trasa koncertowa zespołu Hunter to przede wszystkim promocja nowej płyty studyjnej zatytułowanej NieWolnOść, której tytułowy zwiastun można od kilku miesięcy usłyszeć na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube. W ramach promocji nowego albumu, zespół wystąpi 11 listopada w klubie Blue Note.

Płyta NieWolnOść ukazuje się trzy lata od wydania Imperium. Podczas koncertów będzie można usłyszeć nie tylko premierowe utwory, ale także przekrój poprzednich wydawnictw. Będzie to ukłon dla wszystkich fanów zespołu, żeby zarówno starsi jak i młodsi usłyszeli to, co najbardziej lubią.

Nowa płyta ma bardzo duży ciężar i jest kolejnym krokiem naprzód w „hunterowskiej” wizji tworzenia i grania muzyki. Utwory, zarówno muzycznie jak i tekstowo są z jednej strony syntezą wcześniejszych i częściowym powrotem do korzeni, a z drugiej zupełnie nowym kierunkiem, który prawdopodobnie kolejny raz zaskoczy wielu słuchaczy. Jest i trzecia strona, która jak zwykle pozostaje ukryta aż do momentu przesłuchania całości i własnej oceny. Na to, jak zwykle Hunter bardzo liczy, konsekwentnie szukając nowych pomysłów, kolejnych drzwi do otwarcia, drążąc tematy dotykające nas wszystkich, nie unikając tych, które są powszechnie unikane, starając się jednak mimo wszystko zachować przy tym zdrowy dystans.

Teksty opisują bardzo mocno obecne wydarzenia na świecie i w Polsce, mimo, że jak zwykle są one rozszczepiane pryzmatem historii i napisane w kontekście analogii do ubiegłych zdarzeń i ludzkich zachowań.

Na płycie pojawią się przedziwne słowa, instrumenty i dźwięki, które właściwie stały się już wizytówką Huntera. Na koncertach, w dodatkowej oprawie scenograficzno-oświetleniowej cała ta mieszanka nabierze jeszcze większej mocy.

Poznański koncert grupy Hunter rozpocznie się o godzinie 20:00.