16 października w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich wystąpi Julia Pietrucha. Artystka zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu 2016 roku samodzielnie wydała swój debiutancki album Parsley, zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji.

Julia Pietrucha

Płyta Parsley prezentuje piętnaście autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i wiodącymi dźwiękami ukulele. Projekt powstał we współpracy z najbliższymi przyjaciółmi, a oprawę graficzną stworzył scenograf Ian Dow. Cały pierwszy nakład płyty został wyprzedany i znalazł się pośród najpopularniejszych w serwisie iTunes. Album spotkał się również z bardzo dobrym uznaniem krytyki – debiut został uznany za zaskakujący i porywający.

W 2016 roku Pietrucha została zaproszona na scenę Open’er Festival, gdzie z entuzjazmem przyjęła ją ponad tysięczna publiczność. W następnych dniach singiel On My Own, promujący płytę Parsley, znalazł się na wysokim miejscu na Liście Przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Dnia 17 lipca 2016 roku Julia zagrała koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Gościem specjalnym podczas muzycznego wieczoru był Dawid Podsiadło, a koncertu można było wysłuchać na antenie Trójki.

Poznański koncert Julii rozpocznie się o godzinie 20:00.