9 kwietnia w Akademickim Centrum Kultury Eskulap wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny muzycznej – Urszula. Koncert odbędzie się z okazji dwudziestolecia wydania płyty Biała Droga.

Urszula

Trasa koncertowa jest pierwszą klubową trasą Urszuli od niemal dwudziestu lat. Z tej okazji publiczność może spodziewać się wyjątkowych występów, podczas których z pewnością nie zabraknie największych przebojów Urszuli, ale także materiału z płyty Biała Droga, która miała swoją premierę dokładnie dwadzieścia lat temu. W marcu tego roku ukaże się reedycja tej płyty z wyjątkowymi dodatkami DVD oraz dwoma utworami, które nie weszły pierwotnie na album. Urszula z całą pewnością zagra jeden z nich na poznańskim koncercie.

Urszula jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. To z jej repertuaru pochodzą przeboje takie jak Dmuchawce, latawce, wiatr, Na sen, Rysa na szkle, Malinowy król czy Niebo dla ciebie. Na polskiej scenie muzycznej z powodzeniem funkcjonuje od ponad trzydziestu lat, a jej płyty niezmiennie pokrywają się złotem i platyną.

Album Biała Droga ukazał się w 1996 roku i z pewnością jest jednym z najważniejszych krążków w dorobku Urszuli. Single Na sen i Niebo dla Ciebie dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów radiowej Trójki, a w ubiegłym roku, z okazji rocznicy nagrania tego materiału, artystka wystąpiła na Przystanku Woodstock ze specjalnym koncertem. Dwudziestolecie Białej Drogi stało się też pretekstem do organizacji koncertów klubowych.

Koncert Urszuli w Eskulapie rozpocznie się o godzinie 20:00.