Zupełnie Nowy TestamentBale, spektakle teatralne, czy może spotkanie z filmem? Do sylwestrowej zabawy pozostało już niewiele czasu. Dzisiaj zdradzamy, co na tę szczególną noc przygotowały poznańskie kina.

Kino Rialto w tym roku nie organizuje Wieczoru Sylwestrowego, ale zaprasza na ostatnie pokazy filmowe, które będą jednocześnie pokazami przedpremierowymi. O godzinie 18:30 zostanie wyświetlona najnowsza polska komedia – Słaba płeć? Dwie godziny później na ekranie pojawi się rewelacyjny francusko-belgijski film – Zupełnie Nowy Testament.

Sylwestrowa noc w Kinie Muza upłynie w tym roku w radosnej atmosferze, na ekranie zagoszczą dwie komedie: klasyczne Światła wielkiego miasta Chaplina i przedpremierowy Zupełnie Nowy Testament. Całości dopełnią wrażenia muzyczne, czyli specjalnie skomponowana przez zespół Bobby The Unicorn muzyka do filmu Charliego Chaplina oraz koncert młodego utalentowanego składu. Tradycyjnie odbędzie się loteria sylwestrowa, podczas której każdy widz otrzyma upominek. Będzie również lampka szampana o północy i suto zastawione stoły.

Zupełnie Nowy Testament szuka odpowiedzi na pytanie gdzie mieszka Pan Bóg? I okazuje się, że według twórców filmu mieszka On w Brukseli. Z rodziną, którą tyranizuje. Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Do czasu. Jego córka Ea nie może go już znieść i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu z komputera hasła i wszystkie tajemnice, dzięki którym będzie mogła urządzić świat zupełnie od nowa.

Kino Pałacowe w Centrum Kultury Zamek zaprasza na przywitanie Nowego Roku w paryskiej kawiarni Grand Café końca XIX wieku. Przy dźwiękach fortepianu uczestnicy poznają pierwsze obrazy francuskich pionierów kinematografii.

Wyświetlony zostanie Artysta z 2011 roku Michela Hazanaviciusa – film który został zrealizowany w konwencji kina niemego i czarno-białego. Mimo tej chromatyczności jest on wycieczką do niezwykle barwnego świata, sentymentalną podróżą do złotego okresu kina. Opowieść dzieje się pod koniec lat 20. XX wieku, w czasie przełomu dźwiękowego. Główny bohater, George Valentin, nie może się pogodzić z udźwiękowieniem filmu. Zakochana w nim Peppy zrobi wszystko, by przełamać jego uprzedzenia. Kres kina niemego był także końcem karier wielu gwiazd, będących u szczytu popularności. Czy słynny aktor George Valentin  podzieli los wielkich zapomnianych?

Następnie tanecznym krokiem widzowie wejdą w rok 2016 i zrelaksują się przy Kawie i papierosach Jima Jarmuscha. Bohaterowie filmu w jedenastu czarno-białych epizodach rozmawiają na różne tematy: o sposobach przyrządzania angielskiej herbaty, wynalazku Nikoli Tesli, czy nieistniejącym zespole rockowym. Paryż lat 20. staje się tłem i fascynującą zagadką. Inteligentny humor, świetna obsada i mistrzowska reżyseria Jarmuscha sprawiły, że film niemal od razu stał się częścią kanonu historii światowego kina.