Anita LipnickaAnita Lipnicka powraca na rynek fonograficzny. Jej premierowy utwór Ptasiek zadebiutował 24 lipca na Liście Przebojów Programu Trzeciego i zapowiada on nadejście nowej płyty. Jest również zwiastunem jesiennej trasy koncertowej Na Osi Czasu, na którą przygotowywane są największe przeboje śpiewane przez Anitę na przestrzeni dwudziestu lat działalności artystycznej. Do Poznania artystka przyjedzie 5 grudnia, a koncert odbędzie się w klubie Blue Note.

Anita Lipnicka zaśpiewa swoje największe przeboje z ostatnich dwudziestu lat, które wykonywała z zespołem Varius Manx, solo oraz w duecie z Johnem Porterem. Podczas koncertów będzie można usłyszeć także kilka utworów premierowych. Całość odbędzie się w wyjątkowej atmosferze, ze specjalną oprawą świetlną i wizualizacjami.

Koncert zapowiada nowa płytę, którą promuje utwór Ptasiek.

– Każdy z nas ma swojego Ptaśka – to mógłby być przyjaciel z dzieciństwa, nauczyciel, ojciec, kochanek, ktoś przelotnie spotkany w podróży, kto dotknął nas głęboko, otworzył serce i oczy, rozniecił w nas iskrę, której światło nigdy nie gaśnie. Sam zniknął, odszedł, przepadł bezpowrotnie, ugięty pod ciężarem życia. Jednak to, w co wierzył, jakim wartościom przyświecał, nie poszło na marne, bo żyje w nas nieustannie, inspiruje kolejne pokolenia.

Ptasiek to opowieść o nieśmiertelności ideałów. O czystości uczuć i naiwności prawdy, która zawsze znajdzie drogę, by wędrować dalej, niczym choroba zakaźna przenoszona z serca do serca.

Grudniowy koncert Anity Lipnickiej rozpocznie się o godzinie 20:00.