MesajahW sobotę, 23 lutego w Klubie Muzycznym B17 wystąpią Mesajah i Ras Luta. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Mesajah a właściwie Manuel Rengifo Diaz to polski wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor, którego fanom muzyki reggae nie trzeba przedstawiać. Jego przygoda muzyczna rozpoczęła się od Natural Dread Killaz. W 2008 roku wydał swój pierwszy album Ludzie prości, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem na polskiej scenie reggae. Promował go utwór Każdego dnia, który wciąż jest wielkim przebojem, znanym nie tylko fanom muzyki reggae. W 2012 roku Mesajah wydał drugi album Jestem stąd nawiązujący do problemu dyskryminacji ludzi o innym kolorze skóry. Tę płytę promowały utwory Ogień, Wiadomość Szukając szczęścia nagrany wspólnie z Kamilem Bednarkiem. Rok później pojawił się kolejny album Brudna prawda, na którym znalazły się utwory takie jak Ten kraj, Beautiful morning czy też Lepsza połowa. W 2016 roku ukazał się czwarty, najbardziej osobisty krążek artysty Powrót do korzeni, w którym swoje gościnne zwrotki mają również: Damian Syjonfam, Wlazi, Cheeba, paXon oraz Yanaz.

Mesajah jest osobą, która przekazuje niesamowitą energię i siłę podczas swoich koncertów. Publiczność słucha go do ostatnich dźwięków, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Razem z nim tę zjawiskową atmosferę tworzą piękne, uzdolnione chórzystki – Basia „Barbarosie” Miedzińska oraz Magda „Jazzy” Dzięgiel.

Mesajah wielokrotnie wystąpił na największych wydarzeniach reggae w Polsce – Ostróda Reggae Festival, One Love Sound Fest, Regałowisko czy Reggaeland.

Ras Luta, czyli polski wokalista, autor tekstów oraz ikona polskiej sceny reggae. Znany z EastWest Rockers, a także ze współpracy z Maleo Reggae Rockers, Natural Dread Killaz, Juniorem Stressem, Mariką, Grubsonem czy Dreadsquad. Nagrał również piosenkę i teledysk z Krzysztofem Krawczykiem Pół wieku człowieku. W 2009 roku wydał swoją pierwszą solową płytę Jeśli słyszysz i tym samym utrzymał się w pierwszej 30 sprzedawanych w Polsce płyt, natomiast w 2013 roku ukazał się album Uratuj siebie, w którym wystąpił także Cheeba oraz I Grades. Rok później Ras Luta wydał następny krążek Rzeka życia, który zawiera siedem wcześniej niepublikowanych  utworów pochodzących z początków jego kariery.

Ras Luta koncertował na najważniejszych muzycznych wydarzeniach w Polsce – Ostróda Reggae Festival, Reggaeland, Heineken Open’er czy Coke Live.