Mistrzowie i uczniowie30 maja w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbędzie się niecodzienny koncert Mistrzowie i uczniowie. Najzdolniejsi młodzi instrumentaliści zabrzmią w takich utworach jak Etiuda Kreutzerowska Henryka Czyża, Wiosna cz. 1 z cyklu Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego czy Symfonia hiszpańska Éduardo Lalo. W finale koncertu muzycy, którym towarzyszyć będzie orkiestra Teatru Wielkiego pod batutą Marcina Sompolińskiego, wykona Habanerę z opery Carmen Georgesa Bizeta.

Koncert Mistrzowie i uczniowie to ukazanie muzyków orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu jako wybitnych pedagogów – instrumentalistów, którzy swoją działalnością pedagogiczną przyczyniają się do rozwoju kultury muzycznej, wychowania i wykształcenia profesjonalnych muzyków czy świadomych odbiorców muzyki. Program koncertu wykonają bowiem ich uczniowie.

Działania Teatru Wielkiego mają na celu promocję młodych instrumentalistów, którzy już osiągnęli pierwsze sukcesy artystyczne. Jednocześnie przyczyniają się do wsparcia młodzieży w motywacji do dalszej pracy, poprzez możliwość występu z profesjonalną orkiestrą symfoniczną na dużej scenie koncertowej.

Podczas koncertu Mistrzowie i uczniowie wystąpią: Anna Dominikowska – skrzypce, Lee Eun-Seon – skrzypce, Adam Nurek – skrzypce, Emilia Stępień – altówka, Jagienka Klecha – wiolonczela, Izabela Żurczak – klarnet oraz Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod batutą Marcina Sompolińskiego.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.