Owacjami na stojąco i jubileuszowym tortem zakończył się poznański koncert Renaty Przemyk, który odbył się w sobotę, 01 lutego 2014 w Centrum Kultury Zamek. Koncert w stolicy Wielkopolski odbył się w ramach większej trasy przygotowanej specjalnie z okazji jubileuszu pracy artystycznej.

Renata Przemyk debiutowała na scenie w roku 1988, ale jej kariera wokalna rozpoczęła się tak naprawdę rok później w Krakowie, gdzie zdobyła Grand Prix oraz nagrodę dziennikarzy podczas XXV Festiwalu Piosenki.

Przez kolejne dwadzieścia pięć lat Renata Przemyk nagrała 10 albumów, zagrała ponad 1800 koncertów, zdobyła nagrody na największych polskich festiwalach – w Opolu, Sopocie czy Jarocinie. Wiele z jej piosenek stało się wielkimi przebojami, które zostały docenione nie tylko przez dziennikarzy i krytyków, ale przede wszystkim przez fanów artystki.

W ramach podziękowania i podsumowania ćwierćwiecza swojej działalności artystycznej, wokalistka przygotowała specjalne koncerty jubileuszowe. Razem ze swoim zespołem postanowiła sięgnąć do wszystkich płyt, a w szczególności do tych najstarszych oraz do piosenek, których bardzo dawno nie wykonywała. Podczas poznańskiego koncertu nie zabrakło takich przebojów jak Ten taniec, Zero (Odkochaj nas), Babę zesłał Bóg, Bo jeśli tak ma być, Zapach. Dużym zaskoczeniem dla słuchaczy były zupełnie nowe aranżacje znanych utworów. Oprócz największych przebojów artystka zaśpiewała również mniej znane piosenki, których do tej pory nie wykonywała na koncertach. Pojawił się także utwór zupełnie premierowy.

Dodatkową niespodzianką przygotowaną dla fanów była scenografia, a przede wszystkim efekty świetlne, które sprawiły, że koncert zyskał wyjątkowy klimat – trochę odświętny, trochę romantyczny, trochę liryczny, a momentami nawet intymny.

Owacje na stojąco, którymi poznańska publiczność nagrodziła artystkę świadczą o tym, że mimo upływającego czasu, Renata Przemyk wciąż zachwyca słuchaczy.