Centrum Zjawisk Teatralnych oraz Interdyscyplinarna Grupa Teatralna Asocjacje 2006 zapraszają na cykl warsztatów teatralnych, które odbywać się będą w każdy piątek i sobotę na Golęcinie. Zajęcia rozpoczną się już 08 maja i obejmują aż siedem dwudniowych spotkań, podczas których animatorzy i aktorzy przybliżą uczestnikom różne oblicza teatru.

Grupa Asocjacja 2006 jest doskonale znana poznaniakom chociażby z warsztatów plastycznych poprzedzających coroczne parady odbywające się z okazji Imienin ulicy św. Marcin. Przygotowanie strojów, od pomysłu do pełnej realizacji już od 2006 roku odbywają się pod czujnym okiem zdolnych artystów związanych właśnie z tą grupą. Tym razem animatorzy skupią się na różnych umiejętnościach związanych z pracą w teatrze – zarówno na scenie, jak również za kulisami. Warsztaty odbywać się będą w otoczeniu golęcińskich lasów i jezior, z dala od zgiełku miasta.

Pierwsze z całego cyklu zajęć poświęcone będą tworzeniu obiektu scenograficznego. Uczestnicy stworzą drewniane tryby maszyny kreującej rzeczywistość, połączą materiały dwóch biegunów stali i papieru, a przede wszystkim spalą stare obwody myślowe wyzwalając nowe, twórcze myślenie odarte z oczywistych skojarzeń. Warsztaty poprowadzi Krzysztof Urban, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, scenograf i rzeźbiarz, autor realizacji muzealnych oraz licznych wielkoformatowych obiektów dla widowisk teatralnych.

Wśród szerokiego wachlarza zagadnień jakie przybliżą uczestnikom prowadzący zajęcia animatorzy i artyści są między innymi techniki pracy aktora, tworzenie form świetlnych, tworzenie miękkich lalek teatralnych. Uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję uczestniczenia w warsztatach kostiumograficznych, tańca współczesnego, czy emisji głosu. Zajęcia skierowane są do osób w każdym wieku – dla młodzieży, dorosłych i seniorów.

 Szczegółowy harmonogram warsztatów jest dostępny tutaj