kasia-nowakWe wtorek, 28 października w poznańskim klubie Blue Note zaśpiewa wrażliwa wokalistka o ciepłem barwie głosu, Kasia Nowak. Jej twórczość utrzymana jest w klimacie miłego dla ucha r’n’b, soulu i popu.  Początek koncertu o godzinie 20:00.

Muzyczna przygoda Kasi rozpoczęła się już we wczesnym dzieciństwie. Artystka występowała w dziecięco-młodzieżowych zespołach taneczno-wokalnych, a także uczestniczyła w licznych przeglądach muzycznych. Pierwszego kontaktu z występami estradowymi zaznała będąc wokalną częścią zespołu Projekt.

Po przyjeździe do Poznania wokalistka użyczała swojego głosu w chórkach zespołu Lootha, wykonującym światowe covery charakterystyczne dla stylu soul i r’n’b. Tam też poznała swojego przyszłego producenta Marcina Krakowskiego, któremu do dzisiaj artystka pozostaje wierna. Ich współpraca rozpoczęła się w październiku 2012 roku i początkowo, z powodu dzielącej ich odległości, tworzyli muzykę zdalnie. Znikomy kontakt nie przeszkodził w idealnym zrozumieniu i już po miesiącu rejestrowali swój pierwszy kawałek w studio.

Po rozpadzie zespołu Lootha, Kasia Nowak nawiązała współpracę z muzykami ze Szczecina, tworząc grupę Heal, z którą nagrała materiał na pierwszą płytę zespołu. Cały muzyczny okres do 2012 roku, był dla Kasi wędrówką w poszukiwaniu własnego stylu muzycznego. Przez ten czas ocierała się o takie gatunki jak rock, pop, rock, gotyk i soul. Najłatwiej opisać jej muzykę jako mocne, charakterystyczne dla stylu r’n’b dźwięki produkowane przez Marcina, nie zatracając przy tym emocjonalnych uniesień i kobiecej delikatności dzięki wokalowi Kasi, której inspiracją muzyczną jest wokalistka Keyshia Cole.

Na poznańskiej scenie wokalistkę będą wspierać Paweł Pełczyński /saksofony, EWI, instrumenty klawiszowe/, Jan Sawiński /instrumenty klawiszowe/, Maciej Rzeczycki /gitary/, Łukasz Chojnacki /bas/, Marcin Krakowski /perkusja/ oraz Katarzyna Michalak i Sylwia Najberg w chórkach.