Od 01 września w Centrum Kultury Zamek swoją działalność wznowią pracownie warsztatowe. Na wszystkich zainteresowanych będzie czekało aż piętnaście pracowni, klubów i zespołów. Nie zabraknie zajęć plastycznych, wokalnych, muzycznych, klubów filmowych i spotkań teatralnych.

Z bogatej i niezwykle zróżnicowanej oferty redakcja portalu Świat Kultury Poznań wybrała kilka propozycji, które warto rozważyć układając swój grafik zajęć artystycznych.

Nowa pracownia plastyczna zaprasza zarówno najmłodsze dzieci, jak i te trochę starsze na zajęcia poświęcone podróżom. 02, 04 i 08 września w wyremontowanej przestrzeni odbędą się otwarte zajęcia w technice tłustych pasteli z elementami techniki mieszanej. Instruktorka, Sylwia Chudy – Leśnik zaprosi najmłodszych uczestników do przeniesienia na papier własnych zapisków z podróży. Z kolei 09 i 10 września odbędą się zajęcia plastyczne skierowane do dzieci w wieku 11-13 lat. Tematem przewodnim będą kartki z wakacyjnego kalendarza. Podczas otwartych warsztatów będzie można nie tylko zasmakować sztuki, ale również zapisać się na cykliczne zajęcia, które będą się odbywały w zamkowej pracowni plastycznej.

Młodzież i dorośli będą mogli pobawić się superbohaterami, którzy staną się tematem warsztatów malarskich Comic Heroes.

Pracownia ceramiki i rzeźby zaprasza dzieci w wieku szkolnym na zajęcia W cieniu piramid. Opowieść o tajemniczym sfinksie, egipskich bóstwach i hieroglifach posłuży za temat do wspólnej zabawy z tworzywem ceramicznym. Uczestnicy udadzą się w magiczną podróż do Starożytnego Egiptu. Młodzież i dorośli mogą skorzystać z warsztatów U źródeł ceramiki użytkowej, podczas których dowiedzą się jak budować i zdobić naczynia poprzez modelowanie ręczne. Uczestnicy poznają również historyczne techniki zdobnicze.

Pracownia fotografii zaprasza do Open Studio na zajęcia Cyjanotypia, podczas których młodzież i dorośli zobaczą najstarsze ksero na świecie. Warsztaty będą poświęcone procesowi fotograficznemu opracowanemu przez sir Johna Herschela na początku XIX wieku. Proces ten umożliwia sporządzenie szybkich odbitek stykowych na papierze i tkaninie.

Grupa Pociąg Teatralny zaprasza na swoją inaugurację do kina. Podczas projekcji będzie można zobaczyć na białym ekranie przedstawienie Jaś i Małgosia w wykonaniu najmłodszej grupy oraz Baśń o rycerzu bez konia Marty Guśniowskiej w wykonaniu starszej grupy Pociągu Teatralnego. Po pokazie odbędzie się rozmowa z rodzicami oraz otwarty warsztat dla dzieci, które wcześniej zapiszą się na zajęcia teatralne.

W Centrum Kultury Zamek działają również Chór Dziewczęcy Skowronki, Chór Męski Arion, Studio Teatralne Próby, a także Pracownia Słowa i Poezji Śpiewanej, Pracownia Filmowa i Klub Filmowy Awa.

Szczegółowych informacji na temat poszczególnych warsztatów udziela Dział Edukacji Artystycznej CK Zamek (telefonicznie: 61 64 65 317 lub mailowo: edukacja@ckzamek.pl)