Dikanda5 marca w klubie U Bazyla wystąpi Dikanda – uznany, szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym, szczeciński zespół grający world music. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30.

W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu, poszukując nowych nurtów. Większość utworów stanowią oryginalne kompozycje zespołu. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś aż po Indie. W ich utworach przeważają jednak brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Zespół istnieje od 1997 roku Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów zagranych głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA.

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalne podróże po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkania pełne energii, charyzmy i prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla zespołu jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy określany mianem „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

W skład zespołu wchodzą: Ania Witczak /śpiew, akordeon/, Dominik Bieńczycki /skrzypce/, Daniel Kaczmarczyk instrumenty perkusyjne/, Piotr Rejdak/ gitary/, Grzegorz Kolbrecki /kontrabas/, Kasia Bogusz /śpiew/ i Szymon Bobrowski /trąbka/.