Grzegorz TurnauW środę, 26 lutego w Auli UAM wystąpi Grzegorz Turnau. Artysta zaprezentuje swoje największe przeboje. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Grzegorz Turnau to kompozytor, piosenkarz, pianista, a także autor tekstów i aranżer. Jeszcze jako licealista, otrzymał I Nagrodę na XX Studenckim Festiwalu Piosenki, wkrótce potem trafił do Piwnicy pod Baranami, z którą związany był przez 13 lat. W 1991 roku ukazał się jego debiutancki album Naprawdę nie dzieje się nic. Od tego czasu wydał 16 solowych albumów i uczestniczył w kilkudziesięciu innych projektach fonograficznych.

Artysta intensywnie i bardzo regularnie koncertuje w całej Polsce. Obecnie na scenie towarzyszy mu kilkuosobowy zespół w składzie: Jacek Królik /gitara/, Leszek Szczerba /saksofon/, Mariusz Pędziałek /obój/, Cezary Konrad /perkusja/, Robert Kubiszyn lub Łukasz Adamczyk /bas/, Michał Jurkiewicz /altówka, instrumenty klawiszowe/, a także kameralne zespoły smyczkowe.

Grzegorz Turnau komponuje muzykę dla filmu i teatru, jest też autorem większych form muzycznych i, od 2016 roku, kierownikiem muzycznym Teatru Lalka w Warszawie. Artysta jest laureatem wielu nagród, m.in. 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu. Otrzymał również medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. W 2016 roku został laureatem Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki.