orkiestra le quattro stagioni27 kwietnia 2019 o godzinie 19:00 w Centrum Kultury w Przeźmierowie odbędzie się Wiosenny Koncert Symfoniczny, który wykona orkiestra Le Quattro Stagioni pod dyrekcją Tadeusza Żmijewskiego. 

Orkiestra już wielokrotnie prezentowała się w gminie, między innymi w 2012 roku ze Zbigniewem Wodeckim, w 2016 roku wystąpiła razem z Jackiem Wójcickim, a w 2017 roku uświetniła obchody Święta Niepodległości.

Podczas kwietniowego koncertu publiczność usłyszy utwory takich kompozytorów jak: J. S. Bach, G.F. Haendel, W.A. Mozart, F.G. Bizet, G. Puccini, J. Brahms, R. Addinsell, W. Kilar. Partie solowe wykonają: Lucyna Białas – sopran, Marzena Łopińska – flet, Paweł Joks – trąbka, Dominik Żmijewski – skrzypce, Nina Lewoczko – skrzypce, Sara Lewoczko – fortepian oraz Szymon Melosik na fortepianie, dla którego będzie to koncert pożegnalny. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sezam pożegna się w ten sposób z gminą Tarnowo Podgórne. Po 19 latach pracy na rzecz Ośrodka Kultury i gminy, przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Na koncert obowiązują bezpłatne zaproszenia. Z uwagi na wielkie zainteresowanie koncertem. Próba generalna na której wykonany będzie cały koncertowy program, będzie otwarta dla publiczności. Odbędzie się ona w Centrum Kultury Przeźmierowo w dniu koncertu o godzinie 15:30. Obowiązują na nią bezpłatne wejściówki.

Wiosenny Koncert Symfoniczny ma charakter charytatywny. Podczas tego wydarzenia wolontariusze z Polskiej Akcji Humanitarnej będą prowadzili zbiórkę pieniędzy na ratowanie dzieci w objętym wojną Jemenie.