Podczas uroczystej gali, która odbyła się w poniedziałek, 17 września na Zamku Królewskim w Warszawie poznaliśmy laureatów XII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury.

Laureatów  wyłoniła kapituła, w skład której weszli śpiewacy: Izabela Kłosińska, Danuta Renz, Ryszard Karczykowski, scenograf Marek Chowaniec, grafik Andrzej Pągowski, dyrygent i aranżer Adam Sztaba oraz tancerka i choreografka Krystyna Mazurówna. Janusz Józefowicz został powołany przez kapitułę, jako ekspert w dziedzinie musicalu. Kapitule przewodniczyła Iwona Wujastyk. Do każdej z 18 kategorii nominowane zostały trzy osoby.

Aż cztery nagrody zdobył Teatr Wielki w Poznaniu. Triumfatorką XII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury została opera Legenda Bałtyku. Za najlepszą reżyserię nagrodzono Roberta Bondarę, a w kategorii „pozostałe formy taneczne” doceniono Julię Korbańską. Najlepszą tancerką klasyczną wybrano Darię Sukhorukovą za tytułową rolę w Annie Kareninie.

Wśród nominowanych znaleźli się również artyści związani na co dzień z  Teatrem Muzycznym w Poznaniu: Dagmara Rybak i Patryk Kośnicki, a także Paulina Andrzejewska współpracująca z poznańską sceną.