Biały KiełUrodził się w ciasnej jaskini na dalekiej północy Kanady. Z całego miotu tylko on jeden przetrwał mroźną zimę. Pod czujnym okiem matki – wilczycy poznawał świat i uczył się życia w dzikiej głuszy. A potem odebrano mu to, co miał najcenniejszego – wolność.

Pewnego dnia na drodze małego wilka stanął człowiek. Świat, który znał do tej pory, w jednej chwili przestał istnieć. Został udomowiony. Siłą zmuszony do posłuszeństwa wobec człowieka, który, oprócz tego, że był żywicielem, często stawał się również, pozbawionym miłości katem, oprawcą i prześmiewcą. Każdy kolejny cios, który spadał na kark Białego Kła, wywoływał w nim niepohamowaną agresję, a jednocześnie lęk przed kolejną karą. Z dnia na dzień wilk zatracał swoją prawdziwą naturę, stając się zabawką w rękach człowieka.

Nigdy jednak nie stracił swojej dzikości – wciąż był drapieżnikiem, polującym na ofiary. Atakował wszystko, co potrafiło się ruszać, co uciekało przed nim lub bezczelnie stawało mu na drodze. A trzeba przyznać, że polować umiał doskonale. Agresji uczył się przez niemal całe swoje życie. Do chwili, w której w jego dość trudnym, pełnym wyzwań i bólu życiu pojawił się Weedon Scott – człowiek wielkiego serca i ogromnej cierpliwości. To niespodziewane spotkanie na zawsze odmieniło los dzikiego, agresywnego zwierzęcia, które po raz pierwszy poczuło w swoim wilczym sercu troskę, ciepło i miłość.

Biały Kieł Jacka Londona to klasyczna powieść przygodowa dla młodzieży, ale przypadnie do gustu również dorosłym czytelnikom. Wzruszająca historia dzikiego wilka, dla którego los nie był łaskawy to zarazem pouczająca opowieść o miłości do zwierząt i szacunku do natury – nie tylko tej wilczej.

Wersja wydana pod koniec stycznia przez Wydawnictwo Zysk i S-ka to nie tylko wzruszająca powieść amerykańskiego pisarza, ale również doskonała pozycja na prezent. Przekład Stanisławy Kuszelewskiej uzupełniają ilustracje autorstwa Joanny Sapkowskiej-Pieprzyk, a całość została oprawiona w sztywną okładkę.