pht2Body Worlds – najliczniej odwiedzana wystawa świata przez trzy najbliższe miesiące będzie gościć w Poznaniu. Oryginalną wystawę wynalazcy plastynacji, dr Gunthera von Hagens będzie można oglądać w Galerii Pestka już od 24 października.

Ekspozycja Body Worlds to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 45 milionów odwiedzających na całym świecie. Wystawy od ponad 20 lat wzbudzają ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawiają. Do grona zachwyconych widzów należą największe gwiazdy światowego formatu takie jak: Steffi Graf, Jean-Paul Gaultier, Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman. To między innymi na wystawie Body Worlds rozgrywa się jedna z kluczowych akcji filmu o przygodach agenta 007 Jamesa Bonda – Casino Royale.

Wystawa celebruje potencjał ludzkiego ciała w ruchu poprzez estetyczną prezentację jego nieskazitelnej formy i złożonych funkcji. Wystawa w edukacyjny sposób prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, przedstawia ludzki organizm w zdrowiu i w chorobie. Uświadamia jak istotną kwestią dla każdego jest zdrowy tryb życia. Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu.

Wystawa ukazuje zwiedzającym jak finezyjne jest nasze ciało, jak jest czułe oraz wrażliwe. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć wnętrze ludzkiego ciała. Ekspozycja jak żadna inna, zmienia postrzeganie samych siebie. Zwiedzający mają wrażenie poruszania się po trójwymiarowym atlasie anatomii. Jednocześnie mogą dowiedzieć się, jak skomplikowany, piękny, ale też kruchy jest nasz organizm.

Wystawa potrwa do 21 stycznia 2018.