I am still alive_fotoFBNowy sezon wystawienniczy w Poznaniu rozpocznie się wyjątkowo. Galeria FWD: we współpracy z sześcioma najciekawszymi poznańskimi przestrzeniami: galeriami EGO, Piekary, Łęctwo, 9/10, Tak oraz Rodríguez, zapraszają na eksperymentalną ekspozycję, która tchnie ducha w to, co z pozoru martwe. Będzie to duch wspólnego działania autonomicznych instytucji, przedstawiających się z innej, niespotykanej dotąd strony.

– W latach 70. XX wieku On Kawara, czołowy przedstawiciel mail artu, rozsyłał do najważniejszych instytucji sztuki na świecie telegramy z tekstem „I AM STILL ALIVE”. Wystawą chcemy odwrócić sytuację i tym razem to poznańskie galerie wypowiedzą hasło w kierunku publiczności. Każda zrobi to na swój niepowtarzalny sposób, który pozwoli zwiedzającym dowiedzieć się także czegoś o sobie – mówią organizatorzy wspólnej wystawy. – Wystawa stanowi doskonałą okazję do przedstawienia poznańskiego środowiska galeryjnego publiczności, która z niewiadomych przyczyn wciąż martwi się jego kondycją. Razem dementujemy plotki – mamy się dobrze, żyjemy i wspólnie działamy!

Wśród artystów, których prace będzie można obejrzeć podczas wystawy są: Gosia Bartosik, Andrzej Bereziański, Grzegorz Bożek, Tomasz Ciecierski, Agnieszka Grodzińska, Michał Smandek, Daniel Stachowski, Martyna Ścibior.

I am still alive potrwa od 8 października do 16 listopada i będzie obecna w różnych przestrzeniach wystawienniczych w całym mieście.