Style w achitekturzeNajciekawsze kompendium wiedzy o historii architektury doczekało się nowego, uzupełnionego wydania. Świat Książki wydał właśnie leksykon Style w architekturze autorstwa Wilfrieda Kocha. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników historii budownictwa, sztuki oraz doskonała lektura dla kulturoznawców i podróżników urbanistycznych, którzy chcą wiedzieć więcej.

Style w architekturze to bogaty przewodnik po arcydziełach budownictwa europejskiego od czasów antyku aż po współczesność. Książka jest bogato zdobiona ilustracjami, mapami, grafikami przedstawiającymi detale architektoniczne na przestrzeni wieków. Dodatkowo, to wyjątkowe kompendium wiedzy zawiera pięciojęzyczny słownik pojęć, indeks miejscowości i nazwisk ważnych dla rozwoju budownictwa europejskiego.

Książka Wilfrieda Kocha to doskonała pomoc dla uczniów i studentów, a także bogate źródło wiedzy dla architektów, historyków sztuki, podróżników miejskich. Autor zabiera czytelnika w długą, barwną i niezwykle ciekawą podróż po architekturze sakralnej – od starożytnych świątyń greckich: doryckiej, jońskiej, korynckiej, przez budownictwo Ottonów, budowle islamu w Hiszpanii, romanizm, gotyk i barok aż po okres secesji i współczesność. Osobną podróż stanowią zamki i pałace Europy, wśród których nie brakuje zabytków starożytnej Krety, średniowiecznych zamków, pałaców włoskiego renesansu i architektury angielskiej. Osobny rozdział poświęcono budownictwu mieszkalnemu i komunalnemu oraz rozwojowi europejskich miast.

Zaletą książki Kocha jest jej bogactwo – skondensowaną wiedzę merytoryczną uzupełniają niezliczone ilości grafik, ilustracji i zdjęć.

Style w architekturze to pozycja, która doczekała się wielu tłumaczeń, wznowień oraz aktualizacji. Jest to z pewnością cenna pozycja w domowych bibliotekach wszystkich zainteresowanych kulturą i architekturą.