AG_logo_horizontalHappening Gitarowy podczas Akademii Gitary to wydarzenie, które od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. W trakcie tegorocznego Festiwalu również go nie zabraknie. 27 sierpnia Stary Rynek w Poznaniu znów wypełni się miłośnikami 6 strun, którzy wspólnie zagrają utwór happeningowy. A będzie nim w tym roku Every Breath You Take z repertuaru The Police. Wydarzenie poprowadzi znakomity gitarzysta, Wojciech Pilichowski

Rockowa ballada o miłości okazała się najpopularniejszym singlem zespołu, zdobywając szczyty brytyjskich i amerykańskich list przebojów. Every Breath You Take to piosenka, którą kojarzy każdy. A w wersji na kilkaset gitar usłyszymy ten utwór w Poznaniu w ostatnią niedzielę sierpnia, podczas uwielbianego przez wszystkich happeningu gitarowego. Jego uczestników poprowadzi w tym roku Wojciech Pilichowski. To jeden z najlepszych polskich basistów. Jest kompozytorem, a przede wszystkim eksperymentatorem. Już nie raz udowodnił, że gitara basowa to instrument o wielu obliczach i już niedługo będzie miał do tego kolejną okazję.

A po happeningu, o godzinie 13:00 odbędzie się koncert zespołu Pilichowski Band. To będzie prawdziwa energetyczna bomba.

Na happeningu zagrać może każdy. Wystarczy instrument i odrobina odwagi!