ANIMATOR_2017_plakatZnamy program jubileuszowej 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. W tym roku organizatorzy cieszą się potrójnie – świętować będziemy bowiem 70-lecie polskiej animacji, dziesięciolecie festiwalu oraz fakt przyznania przez Amerykańską Akademię Filmową statusu festiwalu kwalifikującego do Oscarów®.

Tegoroczna edycja festiwalu skupi się na wątkach polityki w animacji, której poświęcone zostaną specjalne pokazy, retrospektywy oraz konferencja naukowa: Animowana polityka od Mélièsa do Mulloya. Widzowie będą mieli wyjątkową okazję do zapoznania się z niezapomnianą animacją austriacką, a sekcja Animacja i live-action przyjrzy się pograniczom filmu żywej akcji i animacji.

Poza Międzynarodowym Konkursem, w którym twórcy rywalizować będą o Grand Prix festiwalu – Złotego Pegaza pokazane zostaną prawdziwe skarby ze szkół i festiwali animacji z Czech, Rumunii i Francji. Świętując 70-lecie polskiej animacji zobaczymy retrospektywę Witolda Giersza, Salon Odrzuconych siedemdziesięciolecia i filmy z muzyką Krzysztofa Pendereckiego.

Polecamy sekcję Młoda Polska Animacja, w ramach której będzie można przyjrzeć się poczynaniom nowego pokolenia animatorów. Fantastyczne warsztaty pozwolą uczestnikom zbudować lalki rodem z filmów Tima Burtona, a Animator dla Dzieci zachwyci nawet dorosłych.

Do Poznania przyjadą David Silverman, który za pracę przy Simpsonach otrzymał nagrodę Emmy® oraz nominowany do Oscara® reżyser słynnej Gnijącej Panny Młodej – Mike Johnson.

Wśród wielu muzycznych wydarzeń nie można przegapić projektu Kobieta z Wydm, czy występu KinoManual oraz Kena Fielda, który zagra do filmów Karen Aqua. Przed nami program jubileuszowej 10. edycji Animatora.

Pełny program 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator jest dostępny tutaj