mozil koncert9 czerwca o godzinie 18:00 w Ośrodku Kultury w Swarzędzu odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Deszczyńskim – aktorem, scenarzystą, reżyserem, fotografem i podróżnikiem uzależnionym od Azji. Spotkanie będzie poświęcone współczesnej, barwnej i pełnej kontrastów Birmie.

Krzysztof Deszczyński wydał dwie książki: Panie Smoleń! – co tam słychać u Laskowika i Jubileusz czyli 50 LAT WĄTROBY Bohdana SMOLENIA. Jest autorem kultowego programu kabaretowego „6 dni z życia kolonisty” z udziałem B. Smolenia. Napisał i wyreżyserował wiele widowisk estradowo – telewizyjnych dla dzieci z cyklu Dziecko potrafi.

Jest scenarzystą i reżyserem dwóch spektakli, które swoje premiery miały w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Jeden z nich to musical dla dzieci Dookoła Karuzeli z muzyką Jacka Piskorza i Zbigniewa Górnego, którego premiera odbyła się w maju 2015 roku. Drugi to Idę w tango oparty na tekstach piosenek Mariana Hemara, który można oglądać od 16 października 2016 roku. 01 grudnia 2016 roku wydał książkę „Kolory Deszcza… Birma”. I właśnie opowieść o państwie położonym w Azji Południowo-Wschodniej nad Zatoką Bengalską i Morzem Andamańskim będzie tematem czerwcowego spotkania w Ośrodku Kultury.

Prezentacja Krzysztofa Deszczyńskiego to opowieść o Birmie obserwowanej przez autora w latach 2010-2013, ilustrowana niebanalnymi zdjęciami. Ukazuje Birmę jako kraj wielokulturowy, barwny, piękny i nieobliczalny.

Wstęp wolny na spotkanie.