Madagaskar banerJuż 11 maja na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu odbędzie się polska prapremiera roztańczonego musicalu dla całych rodzin, Madagaskar. Spektakl powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku – wielkiego hitu wytwórni DreamWorks, który doczekał się już dwóch kontynuacji.

Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria mają dość życia w  zamknięciu. Pewnego dnia Marty, zafascynowany snującymi skomplikowane plany ucieczki pingwinami, wspólnie ze swoimi kompanami postanawia uciec z nowojorskiego zoo. Uciekinierzy zostają złapani, ale za karę władze ogrodu zoologicznego postanawiają wysłać ich do Afryki. Pośrodku oceanu klatki wypadają za burtę pokładu, a zwierzęta lądują na egzotycznej wyspie, gdzie rządzi Król Julian i jego zwariowana ferajna.

Poznańską wersję musicalu wyreżyseruje Jerzy Jan Połoński, który z sukcesami realizuje spektakle dla dzieci w  całej Polsce. Choreografię przygotowuje Paulina Andrzejewska, a kostiumy i scenografię Marika Wojciechowska. Autorami muzyki są George Noriega i Joel Someillan, zdobywcy nagrody Grammy, a libretta Kevin Del Aguila. Publiczność usłyszy takie hity jak I like to move it, Wild and free czy Best friends w  polskim przekładzie przygotowanym specjalnie na zamówienie Teatru Muzycznego w Poznaniu. Marek Robaczewski przełożył na język polski słynny przebój Wyginam śmiało ciało, a jego syn Tomasz Robaczewski tłumaczył większość odcinków kultowej serii Pingwiny z Madagaskaru.

Światowa premiera spektaklu odbyła się w 2016 roku w The Coterie Theatre w Kansas City w Stanach Zjednoczonych. W  Teatrze Muzycznym w Poznaniu w bieżącym sezonie artystycznym przedstawienie zostanie zagrane aż 33 razy dla 13 200 widzów.

W rolach głównych zobaczymy Krzysztofa Suszka i Macieja Zaruskiego w roli zebry Marty, Patryka Kośnickiego i Seweryna Wieczorka wcielających się w postać Alexa, Łukasza Brzezińskiego i Mirosława Kina jako żyrafę Melman oraz Miriam Fuczyńską i Dagmarę Rybak jako hipopotamicę Glorię. W roli uroczego pingwina Rico wystąpią zamiennie Łukasz Kocur i Przemysław Łukaszewicz. W spektaklu zagrają również Jarosław Patycki, Arnold Pujsza, Anita Urban, Lucyna Winkel, Zofia Grażyńska, Anna Lasota Włodzimierz Kalemba, Wiesław Paprzycki, , Oksana Hamerska i Katarzyna Tapek.

Polska prapremiera musicalu Madagaskar odbędzie się 11 maja o godzinie 17:00 na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu.