1483107_10152063319079184_710619889_nNajwiększe przeboje z popularnych spektakli muzycznych – Koty, Miss Saigon, Mała Syrenka, Akademia Pana Kleksa, Jesus Christ Superstar, Les Miserables, Grease, Notre Dame, Nine, Chicago, Jekyll&Hyde, Król lew, Upiór w operze i Mamma Mia! zabrzmiały wczoraj wieczorem w Hali Arena w Poznaniu. Przed publicznością wystąpili najzdolniejsi soliści polskiej sceny musicalowej, na co dzień związani z warszawskim Teatrem Roma: Edyta Krzemień, Marta Wiejak, Janusz Kruciński, a także Jan Bzdawka, Paweł Podgórski, Paweł Kubat, Zofia Nowakowska i Malwina Kusior. Na scenie towarzyszyłam im orkiestra oraz tancerze.

Wyjątkowe widowisko muzyczno-taneczne, z doskonałą oprawą choreograficzną i kostiumograficzną po raz kolejny zachwyciło poznańską publiczność, która każdy występ nagradzała długimi, głośnymi brawami. I nie ma w tym nic dziwnego, spektakl Ale Musicale! jest jednym z największych tego rodzaju widowisk w Polsce.

Przez cały wieczór swoim głosem czarowała Edyta Krzemień – najzdolniejsza solistka musicalowa, która występowała na deskach wszystkich teatrów muzycznych w Polsce. Jej wykonanie utworu Naprawdę chcę z musicalu Mała Syrenka wprowadziło publiczność w magiczny świat najpiękniejszych dźwięków. Swój ogromny talent sceniczny solistka potwierdziła w piosence Podziemny labirynt z musicali Upiór w operze, który wykonała wspólnie z Pawłem Podgórskim. Równie zachwycający był duet z Martą Wiejak. Artystki wykonały wspólnie dobrze znany poznańskiej publiczności utwór W jego oczach z musicalu Jekyll&Hyde, który miał swoją premierę w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w sezonie 2014/2015 i do tej pory nie schodzi z afisza.

W Arenie wystąpił również Janusz Kruciński, który wcielił się między innymi w rolę Jezusa z głośnego musicalu Andrew Lloyda Webbera. Nie tak dawno, bo zaledwie trzy miesiące wcześniej, na tej samej scenie solista grał postać Judasza Iscarioty. Tym razem, publiczność miała możliwość usłyszeć Janusza Krucińskiego w pięknym, wzruszającym utworze Gethsemane. Jak zawsze, artysta czarował swoim głosem i talentem aktorskim.

Duże wrażenie na publiczności zrobiła również Marta Wiejak, która oprócz wspomnianego wcześniej duetu z Edytą Krzemień, zaprezentowała słuchaczom fragmenty ze spektakli Crazy for you, Deszczowa piosenka, Les Miserables, Nine i Chicago. Marta Wiejak, znana poznańskiej publiczności z produkcji Teatru Muzycznego w Poznaniu – Jekyll&Hyde oraz Evita, jest jedną z najbardziej wszechstronnych artystek musicalowych w Polsce. Na scenie czarowała swoim mocnym głosem i uwodziła zmysłowym tańcem.

Zaskoczeniem dla widzów spędzających wtorkowy wieczór w Arenie był z pewnością niewystępujący do tej pory w Poznaniu, Jan Bzdawka. Przepiękny i trudny wokalnie utwór Katedry z musicalu Notre Dame zaśpiewany przez tego właśnie solistę, wywołał ciarki na plecach słuchaczy.

Do wspólnej zabawy porwały publiczność przeboje z musicali Grease i Mamma Mia!

Wspaniałe utwory, najpiękniejsze polskie głosy, muzyka grana na żywo i ciekawe układy choreograficzne złożyły się na magiczne widowisko, które na długo pozostanie w pamięci poznańskiej publiczności.