Logo MadagaskarW maju 2017 roku Teatr Muzyczny w Poznaniu przedstawi polską premierę Madagaskaru — roztańczonego musicalu dla całych rodzin. Spektakl powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku – wielkiego hitu wytwórni DreamWorks. Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria mają dość życia w  zamknięciu. Pewnego dnia Marty, zafascynowany snującymi skomplikowane plany ucieczki pingwinami, wspólnie ze swoimi kompanami postanawia uciec z nowojorskiego zoo. Uciekinierzy zostają złapani, ale za karę władze ogrodu zoologicznego postanawiają wysłać ich do Afryki. Pośrodku oceanu klatki wypadają za burtę pokładu, a zwierzęta lądują na egzotycznej wyspie, gdzie rządzi Król Julian i jego zwariowana ferajna.

Poznańską wersję musicalu wyreżyseruje Jerzy Jan Połoński, który z sukcesami realizuje spektakle dla dzieci w  całej Polsce.

– W Stanach Zjednoczonych Madagaskar sprzedawany jest jako wielkie show, grane w dużych salach, dla wielotysięcznej widowni. Ten element show chcemy przenieść również na scenę Teatru Muzycznego w Poznaniu. Na pewno będzie niebanalnie, kolorowo i ciekawie – zdradził reżyser podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami.

Choreografię do spektaklu przygotowuje dobrze znana poznańskiej publiczności Paulina Andrzejewska, a kostiumy i scenografię Marika Wojciechowska. Autorami muzyki są George Noriega i Joel Someillan, zdobywcy nagrody Grammy, a libretta Kevin Del Aguila. Publiczność usłyszy takie hity jak I like to move it, Wild and free czy Best friends w  polskim przekładzie przygotowanym specjalnie na zamówienie Teatru Muzycznego w Poznaniu. Urodzony w Poznaniu Marek Robaczewski przełożył na język polski słynny przebój Wyginam śmiało ciało, a jego syn Tomasz tłumaczył większość odcinków kultowej serii Pingwiny z Madagaskaru. Światowa premiera spektaklu odbyła się w 2016 roku w The Coterie Theatre w Kansas City w Stanach Zjednoczonych.

W trwającym sezonie artystycznym Teatr Muzyczny planuje aż 30 spektakli dla 120 000 widzów. Bilety są w sprzedaży od wtorku, 7 lutego.

Majowej premierze będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje, jak chociażby te przygotowane specjalnie z okazji Dnia Dziecka. O szczegółach wszystkich wydarzeń będziemy informować na łamach naszego portalu.