Moscow City Ballet - Jezioro łabędzieJezioro Łabędzie jest najsłynniejszym baletem Piotra Czajkowskiego. Nasycony liryzmem, poetycką fantastyką i wspaniałą choreografią niezmiennie zachwyca publiczność na całym świecie. Wątki miłosne i dramatyczne przeplatają się ze sobą niczym w kalejdoskopie. Są one dodatkowo wzmacniane przepiękną muzyką, która wraz z bohaterami ilustruje całą gamę i potęgę uczuć im towarzyszących, od rozczarowania aż po miłość. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci, wciąż wzruszają widzów na całym świecie.

9 grudnia poznańska publiczność będzie mogła zobaczyć ten piękny balet w wykonaniu Moscow City Ballet.

– To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, księciem, królem myszą, to wszystko żyje we mnie – mówi założyciel formacji, Victor Smirnov – Golovanov.

Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na występy Moscow City Ballet sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć.

Spektakl zostanie wystawiony w Sali Ziemi o godzinie 19:00.