image_4_613165417 grudnia do Poznania powróci zespół okrzyknięty najpopularniejszą big-bandową grupą na świecie. Zasłynęli ze wspólnych występów z takimi gwiazdami estrady jak Frank Sinatra, Johnny Desmond czy Eric Delaney. Orkiestra Glenna Millera zawsze zapełnia sale koncertowe po brzegi. Podczas grudniowego koncertu zespół wykona znane i uwielbiane przez publiczność utwory: Moonlight Serenade, In the Mood, Tuxedo Junction, Chattanooga Choo Choo, czy I’ve Got a Gal in Kalamazoo.

Muzyczną wizytówką grupy jest niewątpliwie Moonlight Serenade. Historia powstania tego utworu jest zadziwiająca. Podczas jednego z koncertów główny trębacz doznał kontuzji, a brakujące miejsce musiały uzupełnić charakterystyczne tony klarnetu. Zbieg okoliczności przyczynił się do powstania niepowtarzalnych dźwięków, z których Orkiestra Glenna Millera słynie już od ponad siedemdziesięciu lat. Historię grupy tworzy wieloletnia działalność koncertowa oraz osiągnięcia budzące zazdrość artystycznego świata. Nawet The Beatles czy Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą hitów królujących na pierwszych miejscach list przebojów.

Obecny skład zespołu odbył czterdzieści światowych tras koncertowych. Jest jedyną orkiestrą, która występuje przez większość dni w roku, dając blisko trzysta koncertów rocznie, odwiedzając nawet najodleglejsze zakątki świata. Glenn Miller Orchestra występowała w całych Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Nowej Zelandii, Ameryce Południowej, Japonii i na Filipinach.

Już 7 grudnia do wspólnej muzycznej podróży zaproszą mieszkańców Wielkopolski. W Poznaniu Orkiestra wystąpi aż dwukrotnie – o godzinie 16:00 i 19:00. Oba koncerty odbędą się w Auli UAM.