Znak_Ale_Kino_CMYKJuż po raz 34. w Poznaniu rusza Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! Wydarzenie potrwa od 27 listopada do 4 grudnia. Organizatorem festiwalu jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Do konkursu zgłoszono 3765 filmów ze 123 krajów. Na festiwalu zobaczymy 50 filmów pełnometrażowych i 100 krótkometrażowych. Wszystkie powalczą o Złote Koziołki, a także o Marciny i Marcinki od jury młodzieżowego i dziecięcego oraz nagrody specjalne. Platynowe Koziołki – te za zasługi największe – wręczone zostaną w tym roku Jackowi Adamczakowi i Rockowi Demersowi.

Po raz pierwszy zapraszamy na Industry Pro – branżowy projekt wspierający rozwój polskiego kina dla młodych widzów. Nasi goście poprowadzą master class i mni master class dla studentów i adeptów zainteresowanych tym gatunkiem.

Wszystkie projekcje zostały podzielone na bloki tematyczne: Panorama, Ale Kino! Sport, Ale Kino! z rodziną, Ale Kino! z dreszczykiem, Ludzie dla ludzi, Ale Kino! najnajmłodszego widza (od 1 roku życia!).

Pokazy filmowe uzupełnią warsztaty Filmuj z Gwiazdą, finał warsztatów Wielka Przygoda z Filmem, forum nauczycieli i filmowców pod hasłem „Do śmiechu”.

Szczegółowy program festiwalu jest dostępny tutaj