3 października w Teatrze Wielkim w Poznaniu zostanie wystawiony spektakl Róbmy swoje z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Perfekcyjnie zaśpiewane piosenki, fantastycznie brzmiący chór aktorów oraz muzyka na żywo. Genialny monolog Piotra Fronczewskiego, a także przejmujący Krzysztof Gosztyła. 

Róbmy swoje

Róbmy swoje to świetne przedstawienie, z perfekcyjnymi solówkami i fantastycznie brzmiącymi chórami. Swoisty recital przebojów, osadzony w fabularnych ramach i scenerii metra. Wojciech Borkowski zbudował spektakl wyłącznie z piosenek i wierszy Młynarskiego. Aktorzy fantastycznie wykonują dziedzictwo Młynarskiego, aż trudno wyobrazić sobie te utwory w innym wykonaniu. Osobny ton wprowadza Piotr Fronczewski mistrzowskim wykonaniem wiersza Nie wycofuj się, inteligencjo – kiedy mówi, widzowie wstrzymują oddech. Wojciech Borkowski i jego aktorzy pokazali, że ta twórczość „nie broni się”, bo nie musi się bronić. Ona po prostu jest dalej ważna.

Wojciech Młynarski – satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek, które zna większość Polaków. Jego teksty choć są z nami ponad pół wieku, brzmią dziś znacznie ciekawiej i nowocześniej. Jego twórczość jest przekorna, inteligentna, ma nieskazitelną formę, wirtuozerski rym i trafną puentę. Odpowiada na ponadczasowe pytania i łączy pokolenia.

W spektaklu Róbmy swoje występują: Julia Konarska, Joanna Kulig / Olga Sarzyńska, Katarzyna Ucherska, Krzysztof Gosztyła, Piotr Fronczewski, Sebastian Jasnoch, Tomasz Schuchardt. Aktorom towarzyszy zespół muzyczny w składzie: Tomasz Bajerski / Wojciech Borkowski /fortepian/, Paweł Stankiewicz / Mateusz Szemraj /gitara/, Maciej Szczyciński / Maciej Matysiak /bas/, Piotr Maślanka / Szymon Linette /perkusja/.

Premiera spektaklu odbyła się 2 kwietnia 2016 roku w Teatrze Ateneum. Teraz czas na Poznańską Premierę, która już 3 października o godzinie 17:30 i 20:30.