Eko Babie Lato w SwarzędzuW sobotę, 17 września nad Jeziorem Swarzędzkim odbędzie się rodzinny festyn ekologiczny – Eko Babie Lato. To coroczne wydarzenie rekreacyjno-rozrywkowe z ważnym przesłaniem ekologicznym w tle odbędzie się już po raz szósty. Organizatorzy ponownie połączą zabawę z konkretnymi działaniami edukacyjnymi, wspierającymi ochronę środowiska naturalnego oraz kształtującymi sposoby dbania o zdrowie i dobrą formę. W bogatym programie wydarzenia z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie.

Punktualnie o godz.15:00 rozpoczną się popularne, szkolne konkursy. W tym roku będą to Eko Ciuszek i Eko Robot. Na uczestników barwnego spektaklu wyobraźni oraz inwencji w czekają atrakcyjne nagrody. Od godziny 17:00 królować będzie muzyka. Na scenie wystąpią: swarzędzki zespół hard rockowy The Blue Spotting, grający w tym samym klimacie Omni mOdO i wielkie gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej – Strachy na Lachy oraz Lao Che.

Dla najmłodszych przygotowywane są atrakcje na łące za pływalnią Wodny Raj. Przede wszystkim będą to zdrowe, kolorowe warsztaty kulinarne – kraina witamin, uśmiechu i dobrego samopoczucia. W programie zabawy z Ubarwionymi animatorami, samodzielnie wykonywane eko przekąski, zdrowy mix koktajli według własnego projektu, owocowe szaszłyki, bajkowe ludziki, warzywne obrazki do schrupania. O jakość super produktów zadba Zdrowa Kuchnia Domowa.

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego do wyboru będą konkursy przyrodnicze oraz malowanie gipsowych figurek zwierząt. Z kolei GOAP zaprasza na grę edukacyjną o puchar przyrody i inne konkursy z nagrodami. Eko Babie Lato  będzie również okazją do zbiórki tzw. odpadów problemowych – odpadów wielkogabarytowych, zużytych żarówek i baterii, a także elektrośmieci. Na parkingu przed pływalnią, pracownicy GOAP premiować będą oddane sprzęty sadzonkami roślin i drobnymi upominkami.

Impreza w Swarzędzu zakończy się o północy.