Koncert Jubileuszowy,Grażyna Brodzińska,fot.p.Pasieczny,FotobuenoJubileuszowym koncertem w Auli UAM, zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu zakończył sezon artystyczny 2015/2016. Niedzielne spotkanie widzów z operetką i musicalem było doskonałą okazją do przypomnienia historii Teatru, a także do zaprezentowania tych tytułów, o których wystawieniu marzą soliści i dyrektor. Obok arii dobrze znanych publiczności, pojawiły się więc utwory premierowe.

Koncert został podzielony na dwie części. Pierwszą z nich wypełniły przeboje z takich operetek jak: Skrzypek na dachu, My fair lady, Dziękuję Ci, Ewo,  Skrzydlaty kochanek. Na scenie wystąpili soliści Teatru Muzycznego w Poznaniu – Anna Lasota, Joanna Horodko, Agnieszka Wawrzyniak, Hubert Zapiór i Włodzimierz Kalemba. Gościnnie przed poznańską publicznością wystąpiła królowa polskiej sceny operetkowej, Grażyna Brodzińska. Artystka uwiodła słuchaczy swoim głosem, elegancją i czarem, jaki roztacza wokół siebie na scenie.

Na repertuar drugiej części wieczoru złożyły się przeboje musicalowe. Publiczność usłyszała utwory z takich tytułów jak: Phantom, Jekyll&Hyde, Evita, Hello, Dolly!, Jesus Christ Superstar czy Nędznicy. Premierowo zaprezentowany został fragment spektaklu Zakonnica w przebraniu, który pojawi się w repertuarze Teatru już 1 października. Na scenie zaśpiewali Oksana Hamerska, Joanna Olek, Ewa Łobaczewska, Janusz Kruciński, Łukasz Kocur i Anna Lasota.

Muzyczne spotkanie w Auli UAM zakończył utwór Jeszcze dzień z musicalu Nędznicy. Podczas koncertu solistom towarzyszył chór i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod batutą Agnieszki Nagórki, Rafała Renza oraz Piotra Deptucha. Koncert wyreżyserował Mariusz Napierała, a choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska. Koncert prowadziła Liliana Skibińska oraz zaproszeni goście, wśród których byli Przemysław Kieliszewski, Piotr Deptuch, czy Jarosław Patycki.

Koncert jubileuszowy był doskonałą okazją do podziękowania byłym i obecnym pracownikom Teatru – solistom, członkom chóru, orkiestry i baletu za emocje, których, na przestrzeni lat, dostarczali widzom. Były nagrody, medale, odznaczenia, kwiaty i gromkie brawa publiczności. Podczas koncertu wręczono Medale Gloria Artis. Swoje odznaczenia przyznali także wojewoda, starosta oraz Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego. Wieczór wzbogaciły życzenia płynące z teatrów poznańskich: Polskiego, Nowego, Wielkiego i Polskiego Teatru Tańca, a także od przyjaciół z wrocławskiego Teatru Capitol i warszawskiej Romy.

Niedzielny koncert był pełnym niespodzianek i emocji wieczorem, który w sposób wyjątkowy ukoronował jubileuszowy sezon Teatru Muzycznego w Poznaniu. Na kolejne wzruszenia trzeba poczekać do jesieni.

[fot. P. Pasieczny / Fotobueno]

  • Zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu