Już w sobotę, 21 maja w Poznaniu odbędzie się kolejna Noc Muzeów, w której weźmie udział ponad 30 instytucji, galerii i organizacji z Poznania oraz okolic. Tego dnia instytucje kulturalne zapewniają nie tylko bezpłatny dostęp do stałych ekspozycji i wystaw, ale również bogatą i różnorodną ofertę imprez towarzyszących, które uatrakcyjnią szeroki i bardzo różnorodny program wydarzeń planowanych specjalnie na ten wieczór. 

Noc Muzeów

Z roku na rok liczba uczestników Nocy Muzeów rośnie, a w Poznaniu osiągnęła w minionych latach blisko 70 000. Koncepcja Nocy Muzeów zakłada otwarcie muzeów, galerii oraz innych instytucji kulturalnych w nietypowych godzinach i tym samym udostępnienie ich jak największej liczbie zainteresowanych. W Polsce Noc Muzeów odbywa się co roku w weekend, w okolicy 18 maja. Tego dnia bowiem od 1977 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów.

W tym roku oferta kulturalna Poznania jest bardzo różnorodna, co z pewnością znacząco ożywi miasto. Ilość instytucji biorących udział w Nocy Muzeów sprawia, iż uczestnicy będą musieli wybrać najciekawsze dla siebie miejsca i stworzyć indywidualną trasę zwiedzania. Z pewnością pomoże w tym uruchomiona specjalnie na ten wieczór bezpłatna linia tramwajowa M obsługiwana zabytkowym taborem.

Pełen program tegorocznej Nocy Muzeów jest dostępny tutaj